Myšlienky o maturite a inom

Stále nové zákony a reformy školstva. Dospelí chcú z mladých študentov vzdelaných, inteligentných ľudí. Je to pochopiteľné, no niekedy sa však môže zdať, že chcú pravý opak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Oprava maturitnej skúšky až o rok ? Veď nie každému sa to musí podariť. S týmito podmienkami, kde je základ 33% inak maturita až o rok. Čo za ten rok majú študenti, ktorí nezamturujú robiť? To už nikoho netrápi.

Gymnázisti nemajú na výber ako študenti na iných školách, že si môžu zvoliť úroveň maturity z cudzieho jazyka. Kameňom úrazu však je, že gymnazisti nie su dostatočne pripravovaní. Chýbajú totiž učebnice, pretože maturanti sú pripravovaní na formu maturitnej skúšky B1. Väčšina maturantov chce zmaturovať a dostať sa na vysoké školy. Pri týchto podmeinkách sa to viacerým nepodarí. Prečo si však študenti na ostatných školách môžu zvoliť úroveň a gymnazisti nie ? Na každej škole sú predsa horší a aj lepší študenti. Aj my sme len obyčajní ľudia, ktorí majú právo na výber. Dospelí si myslia, že nemáme inú robotu ako učenie, ale aj my chceme mať trochu oddychu. Maturantom by sa maturitná skúška nemala sťažovať, práve naopak mala by sa im aspoň minimálne uľahčiť, aby trochu z nich opadol strach či stres.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo by mali študenti študujúci na vysokých školách zo svojich brigád odvádzať daň štátu ? Niektorým tie peniaze dostatočne pomáhajú. Ak si človek nájde brigádu a má z nej odvádzať štátu skôr ho to odradí. Externisti majú tiež zťažené podmienky štúdia. O rok štúdia viac. Berie sa ohľad aj na to, že nie všetci si to môžu dovoliť ? Študujú aj matky, zamestnanci, nie len tí, čo nedávno maturovali. Myslím, že tu ide o peniaze. Prečo však štát nešetrí tam, kde idú najväčšie peniaze ? Prečo istá skupina ako napr. študenti musia platiť viac, aby potom "čierne obyvateľstvo" dostalo všetky svoje sociálne dávky ? Teraz samôžeme brániť my, že je to diskriminácia voči nám.

Skryť Vypnúť reklamu

P.S: toto sú moje myšlienky, pocity.. Každý má vlastný názor a toto je môj.

Nikoleta Wellová

Nikoleta Wellová

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka cirkevného gymnázia, baba, ktorá občas nevie, čo chce :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu