Niektoré mená, názvy či značky jednoducho pretrvávajú a nie je pritom podmienkou, aby boli zaužívané po desaťročia - pre stále veľkú časť verejnosti napríklad ostanú hráčmi na slovenskom trhu mobilnej komunikácie Eurotel a Globtel. Osobne so značkou Orange z rôznych dôvodov v komunikácii problém nemám, ružová značka druhého operátora sa mi však do podvedomia asi nikdy nevryje natoľko, aby som ju v bežnej reči vyslovil bez zaváhania. Trošku som však odbočil. V niektorých situáciach môže pomenovanie z minulosti spôsobiť aj drobné problémy.
Pred pár mesiacmi som bol svedkom toho, ako na inej zastávke električky vyvolala otázka staršej pani spýtavé pohľady okolostojacich. Zaujímala sa o to, či ju prichádzajúca električka odvezie na Námestie Františka Zupku. Vzhľadom na to, že som cestoval rovnakým smerom, po niekoľkých sekundách ticha som sa rozhodol na jej otázku odpovedať. K davu následne smerovalo vysvetlenie, že ide o starší názov Trnavského mýta. Neskôr, pri vystupovaní o niekoľko zastávok ďalej som si uvedomil, že aj ľudia roky žijúci v Bratislave majú niekedy problém s lokalizáciou známych miest či ulíc pokiaľ ich pomenujete "po starom". Niekoľkokrát sa mi napríklad stalo, že Steinerovu ulicu pri nasmerovaní na orientačný bod s názvom Avion známi často hľadali niekde na Trnávke..
Na stránke, ktorú často a rád navštevujem, a z ktorej pochádza aj fotografia z perexu, som objavil zaujímavú linku. Návštevníkom zaujímajúcim sa o históriu dopravy v Bratislave ponúka napríklad sieť liniek mestskej dopravy z roku 1961, nájdete ju tu.