Podobnosť čisto náhodná?

V očakávaní uvedenia filmu Temný rytier som si pred niekoľkými dňami pozrel predchádzajúci film s Batmanom, konkrétne snímku režiséra Christophera Nolana z roku 2005 s názvom Batman začína. Keď som dnes ráno zablúdil na stránku SME.sk, mal som teda film stále v čerstvej pamäti a ostal chvíľku prekvapene pozerať...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Fanúšikom Batmana určite nemusím pripomínať, že po predchádzajúcich"komiksoidnejších" filmoch režisérov Tima Burtona a Joela Schumacherabol Nolanov Batman iný, namiesto sci-fi hračiek napríklad vložil do rúknetopierieho muža prachom zapadnuté prototypy produktov zbrojárskejdivízie firmy Wayne Enterprises, teda spoločnosti založenej otcom hlavného hrdinu. Jedným z týchto prototypov bol aj známy Batmobil, ktorý rozhodne nepripomínal vozidlo z prvých štyroch filmov.

Jeho exteriér však nápadne pripomína "odmínovaco-zamínovavací systém Jarmila", ktorý podľa tohto príspevku mal byť predstavený na nedávnom vojenskom veľtrhu v Nemecku. Chvíľku mi trvalo kým som si všimol, že ide o príspevok zo sekcie Zábava, takmer som naletel ako redakcia Nového Času výhrychtivému čitateľovi, ktorý nedávno do letnej fotosúťaže zaslal cudziu fotografiu :)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre úplnosť pripájam fotografiu Batmobilu zo spomínaného filmu, ktorú možno nájsť na Wikipedii... Medzitým už dokonca existuje aj v podobe Lego stavebnice.

Batmobile
Batmobile 

Poznámka: Foto z perexu pochádza zo servera IMDB.com.

Alexander Wirdzek

Alexander Wirdzek

Bloger 
  • Počet článkov:  117
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa byť sám sebou... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSúkromnéČriepky z NHLZápisky z ciestKultúra

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu