Tohtoročnú premiéru mám za sebou!

Po dlhých týždňoch a mesiacoch nepríjemného zimného počasia sa v posledných dňoch slnko ukazuje častejšie a teploty stúpajú. Keď som sa dnes poobede presvedčil o tom, že na pobyt vonku úplne postačujú krátke rukávy, prípadne ľahká bunda, zobral som po prvý raz v tejto sezóne prevetrať svoje kolieskové korčule. Už niekoľko rokov pravidelne chodievam na petržalskú hrádzu; zvyčajne začínam na parkovisku pod Starým mostom a otáčam sa v Čunove. Dnes som však pochopil prečo Petržalčania nadávajú na zmeny v MHD – bol som nútený zmeniť trasu svojej cesty a vystúpil som tak na Moste Apollo. Po niekoľkých minútach chôdze nastalo prezúvanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

V tejto súvislosti si neviem odpustiť jednu poznámku. V okolí Apolla by bolo vhodné umiestniť zopár lavičiek – balancovanie pri obúvaní nemusí „sedieť“ všetkým. Zdá sa však, že realizátori stavby na chodcov či korčuliarov v tomto ohľade veľmi nemysleli. Napriek tomu sa po chvíľke moje tenisky ocitli v ruksaku a chrániče na zápästia začali plniť účel, pre ktorý boli vyrobené. Ak by sa tam nejaká lavička v priebehu leta predsa len objavila, pochopiteľne nebudem mať nič proti a rád ju využijem.

Keď som konečne vyštartoval a pocítil na tvári a na rukách prúdiaci vzduch, prvé pocity boli fantastické. Bez problémov som absolvoval aj nepríjemnejší úsek niekde za areálom Ekonomickej univerzity. V úrovni nemocnice na Antolskej však nastala prvá kríza – ozvala sa moja zimná nečinnosť, ruka v ruke s náznakom jarnej únavy. Stále som sa nevzdával, bol som rozhodnutý korčuľovať dalej. O čo lepšie by to bolo s hudbou, čoraz intenzívnejšie som začínal myslieť na mp3 prehrávač, ktorý ostal doma na stole..

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z času na čas na hrádzi stretávam niekoho spomedzi svojich kolegov a známych na korčuliach či bicykli, väčšinou však nasadzujem šiltovku, slnečné okuliare a výraz "NO SOCIALIZING" :)

Cestou okolo bufetov pri Rusovciach s pobavením sledujem –nástky v značkovom športovom oblečení a vrstvou mejkapu na tvárach, ktoré pri kofole či minerálke posedávajú na slnku. Ignorujem chlapíkov s vyholenými hlavami, ktorí sa ma snažia obehnúť vo svojich veľkých tmavých autách s tónovanými sklami. Na hrádzi či blízkej ceste nemajú čo hľadať, prečo by im teda mali korčuliari či bicyklisti uhýbať? Petržalskí policajti sa na hrádzi ukazujú nanajvýš niekde v okolí jazdeckého areálu, do blízkosti dvoch bufetov sa im však zjavne veľmi nechce. Vídať ich len o kúsok ďalej, pri jazere, ktoré počas letných dní býva častou destináciou pre nudistov či iných naháčov.

Skryť Vypnúť reklamu

Pár kilometrov ďalej si uvedomujem, že slnko zapadlo rýchlejšie ako som predpokladal, vzdávam sa teda pôvodného plánu otočiť sa až v Čunove. Otáčam už pri bufete "Pri Poldri" a zbieham na cestu pre cyklistov. Napriek protestu mojich dolných končatín dobieham ešte pred zotmením k osvetlenému areálu čističky odpadových vôd a o niekoľko minút uprednostňujem odbočku do Ovsišťa a cestu autobusom pred neosvetlenou trasou poza Ekonomickú univerzitu. Opäť sa presvedčujem o negatívnych dopadoch nedávnych zmien v MHD a po dvoch prestupoch sa konečne ocitám pred domom. Nabudúce nesmiem zabudnúť nabiť batériu v prehrávači – cesta tak ubehne rýchlejšie a čakanie na autobus a neskôr električku nebude tak nekonečne dlhé..

Skryť Vypnúť reklamu

P.S.: Ak by náhodou niekto z čitateľov poznal dĺžku trasy po hrádzi od Starého mosta či Mosta Apollo do Čunova, budem veľmi rád ak to spomenie v diskusii. Osobne nemám možnosť na korčuliach to nejako zmerať, ale naozaj by ma to zaujímalo. Ďakujem.

Alexander Wirdzek

Alexander Wirdzek

Bloger 
  • Počet článkov:  117
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa byť sám sebou... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSúkromnéČriepky z NHLZápisky z ciestKultúra

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu