Vodu kážu, pivo pijú

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vyjadril v médiách myšlienku o potrebe z krátkodobého času, ale nutnosti z toho dlhodobého integrovať pravicové sily. Tento nápad je nepredstaviteľný z dôvodu odlišnosti medzi jednotlivými stranami. Z ideologického hľadiska sa svojou výraznou konzervatívnou orientáciou odlišujú najmä členovia KDH. Tí by svojou propagandou o výhrade svedomia a morálnych záväzkoch voči kresťanskej spoločnosti u nás mali držať líniu a jasný odkaz v zásadných otázkach, ale súčasné obdobie vlády dokazuje, že sa takto správajú len ak im to vyhovuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

V nedávnom hlasovaní o zvýšení dane z piva časť poslancov z KDH nedodržalo koaličnú zmluvu a nezahlasovalo za tento návrh. Poslanci komentovali svoj čin o nezahlasovaní tým, že bol v rozpore s ich vedomím a svedomím. Ale prečo nedeklarovali tento postoj už počas zasadnutia koalície nevedno. Reálnejšou možnosťou je, že podľahli silnému lobingu pivárov. Predseda KDH Fígeľ zahral prekvapeného, ale môžeme očakávať, že počas najbližších volieb budú predstavitelia KDH na mítingoch apelovať, že sa postavili proti zdražovaniu tekutého chleba. Je to dobrá stratégia, lebo Slováci majú iba málo veci radšej ako tento mok. Avšak absurdné prichádza dôsledok takejto voľby. Pivo nezdražie, ale na výpadok sa poskladajú rezorty, ktoré potrebujú každý cent - zdravotníctvo, doprava a vnútro. S nadsázkou sa tlačí otázka : „Je dostupnosť alkoholu dôležitejšia ako zdravotná starostlivosť, výstavba diaľnic a bezpečnosť na uliciach ? "

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V otázke výstavbe megakasína sa celý poslanecký klub KDH jasne postavil proti výstavbe, ktorý argumentoval hazardom o príchode rôznych negatívnych externalít (kriminalita a podobne) do hlavného mesta. Poslanci vládnej koalície zrušili výhody ponúkané investorovi a ten zvažuje odchod pár kilometrov za hranice. To by znamenalo stratu niekoľko tisíc pracovných pozícii, stratu príjmov v štátnom rozpočte a zachovanie "nebezpečenstiev". Je zaujímavé ako promptne zareagovalo hnutie pri možnosti investície, ktorá by svojou veľkosťou naštartovalo rozmach cestovného ruchu v celoštátnom merítku. Diametrálne odlišné stanovisko zaujal bývalý primátor hlavného mesta Andrej Ďurkovský (dnes poslanec NRSR za KDH), ktorý podpismi rôznych príloh odovzdal PKO do rúk investora. Práve pri otázke PKO by mali ísť stranou záujmy developera, nakoľko tento stánok kultúry nemá v hlavnom meste alternatívu.

SkryťVypnúť reklamu

KDH sa javí byť konzervatívnou stranou, ktorá sa snaží presadzovať svoje konzervatívne hodnoty. Takéto správanie je relevantným, nakoľko dostalo hnutie mandát od svojich voličov. Avšak škodlivé pre súčasnú koalíciu, ale i nás občanov je ak hnutie bude aj naďalej pivo piť a vodu kázať.

Ladislav Wolf

Ladislav Wolf

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent Ekonomickej Univerzity v BA . . . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu