Manifest mladých

Sme problematickí, drzí, nevzdelaní... Starší ľudia sú pohoršení našim správaním, hudbou, rečou či životným štýlom. Ale je dnešná generácia skutočne tak skazená a odlišná od tej predošlej alebo sú to len predsudky voči niečomu novému a inému...?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

„Tetovanie je len pre basistov... Keď som bola mladá paprče si tetovali len väzni." Jasný príklad odsudzovania, ktoré počul asi každý z úst mamy či starej mamy, ktorí uvažuje o hriechu s názvom tetovanie či piercing.

Ak sa niekto vyčleňuje z radu priemernosti alebo zažívaných cliché štandardov je mnohými jednotlivcami považovaný za provokatéra...

Nemôžem a ani nechcem hádzať každého zo staršej alebo starej generácie do jedného koša s nápisom intolerancia, avšak faktom zostáva, že v našej konzervatívnej spoločnosti sa nachádza nemalé množstvo ľudí, ktorým slovíčko tolerancia vo svojom slovníku chýba. Človek by nemal byť urážlivý, sťahovačný a nad urážlivými poznámkami o svojom vzhľade, oblečení, vlasoch či názoroch by sa mal pousmiať, no nebezpečenstvo spočíva vo vedomom či nevedomom diskriminovaní a nikto o tomto probléme nediskutuje. No ak sa niekto zmieni provokatívne či urážlivo o farbe pleti je tento čin rozpitvávaný v televíznych novinách. Nie je správne, že sa segregácia spája iba s rasovými predsudkami. Akýkoľvek predsudok týkajúci sa vizuálnej podoby jednotlivca by mal byť spoločnosťou odmietnutý a neakceptovateľný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď napokon aj stará múdrosť vraví, že obsah knižky by sa nemal posudzovať podľa obalu, ale podľa obsahu...

Ladislav Wolf

Ladislav Wolf

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent Ekonomickej Univerzity v BA . . . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu