V roku 2020 išlo len o výmenu papalášov pri koryte..

Vďaka naivite voličov môžu vládnuť, bohatnúť a kašľať na ľudí. Stačí im spoliehať sa len na to, že :  Pravdu hovoria len deti, filozofi a blázni .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 V spoločnosti je značná časť občanov stotožnená s názorom, že tak ako žijeme, je všetko o.k. - okej. Že je to správny život, že spoločenské rozdiely - vykorisťovatelia, bohatí, chudobnejší a chudobní musia byť. Prekvapuje ich skôr situácia, že sa so status quo niekto vôbec zaoberá.

 Aj ja, sa osobne stretám s echom na moje príspevky : " Prečo vlastne píšeš, však Tvoje názory nikoho nezaujímajú... Ty svet, politický systém, vládu či ideológiu nezmeníš ! " .

 Práve vďaka tejto naivite občanov, ktorých nezaujíma systém vládnutia v spoločnosti sa zabetónovali vo vládnucich kruhoch typy bezcharakterných buržujov. Vládnu nám kariéristi, politici, túžiaci po moci, neštítiaci sa žiadnych prostriedkov, ktoré im dopomôžu vládnuť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Poznám voličov, ktorí volia v zmysle zásady ! " Mňa nezaujíma akými prostriedkami sa dostal politik k miliónom, že je vyznávačom osobného svetonázoru - Lucifer, keď nemôže zapáliť, tak aspoň zasmradí. " Takémuto nihilistickému politikovi /om/ sú ochotní tolerovať aj nečestné spôsoby, ktorými sa dostal /i/ k moci.

 Na túto pasivitu voličov a osobný nezáujem sa spoliehajú, a na nej budujú svoj kariérny postup. Naivita tejto sociálnej skupiny ľudí je stavebným kameňom budúcich hradieb ich vládnutia. Vedia, že každý je podplatiteľný, záleží len na výške úplatku. Počítajú, ale aj s ich náboženským presvedčením, t.j., že usporiadanie sveta je dielom Boha, ktorý vie, čo robí. Čo je v súlade s učením radikalného kléru.

SkryťVypnúť reklamu

 Len tak môžu beztrestne vládnuť bigóti typu Krajniaka, Krajčiho, či Matoviča, a lá : " že by sme mali kostoly otvoriť, aby nás Boh našich otcov a dedov zbavil covidu čo najrýchlejšie. " A to v čase, keď v boji s pandémiou sme najhoršou krajinou na svete, a keď naša ekonomika sa rúti dole kopcom.

 Prekvapujúce sú aj slová exprezidenta Andreja Kisku, ktorý priznal, že : " ... správanie Matoviča ho neprekvapuje, lebo pred voľbami sa správal totožne - útočil na každého, kto vyslovil na jeho adresu akúkoľvek kritiku. Teraz na to všetci doplácame. "

 Jeho sebareflexia je prekvapujúca, preto, že prišla až po roku Matovičovho vládnutia. Pýtam sa : Prečo to verejnosti prostredníctvom médií nepovedal už pred voľbami. Nevadilo mu spojiť sa aj s diablom, a to pre túžbu po spoločnom vládnutí? Škoda pre celý národ. Veď od koľkého sklamania a utrpenia sme mohli byť ochránení.

SkryťVypnúť reklamu

 Kvitujem pozitívne vystúpenie pani prezidentky Zuzany Čapútovej, ktorá otvorene skritizovala konanie vlády, ktorú vyzvala, citujem : " k vyvodeniu politickej zodpovednosti a nevyhnutnosti sebareflexie. Ľuďom musím povedať, prepáčte !" ... Urobila tak vlastne v zastúpení premiéra Igora Matoviča, u ktorého je známe, že sa cíti neomylný, že chyby robí každý, len nie on.

 Po roku ich vládnutia, musím konštatovať, že ich chaotické manažovanie štátu, a to nielen v rámci pandémie, priviedlo našu spoločnosť do katastrofálneho stavu. Je však smutné, že v médiách publikované názory odborníkov na ich vládnutie sú brané vládnymi politikmi " ako hádzanie hrachu na stenu ". Alebo skôr povedané slovami Matoviča " pod nohy ". Veď on je vlastne Jánošík - ľudový hrdina, ktorý chce vykúpiť národ spod jarma pandémie, korupcie, biedy a neosvietenosti. Namýšľa si, že on a jeho " oľanovská " osvietenosť vyvedú národ do krajiny zázrakov.

SkryťVypnúť reklamu

 V týchto tragických dňoch, keď denne na Slovensku zomierajú stovky ľudí, tí ktorí prežili spolucítia s nimi i pozostalými.

 Áno, je na mieste prehodnotiť svoj postoj k hodnotám života na Zemi. Zamyslieť sa nad našim malicherným zhonom za relatívne nedosiahnuteľnými materiálnymi statkami, za kariérou a túžbou vládnuť iným. Mali by tak urobiť všetci! ..No predovšetkým premiér Matovič s vládou, poslancami a politikmi. Veď rozoštvávanie ľudí proti sebe, siatie nenávisti, môže viesť k bumerangovému efektu, k zrodu revanšizmu a k naplneniu ulíc a námestí v našich mestách.

 Jediné, exaktné a humánne východisko z tohoto marazmu je zabezpečiť čo najrýchlejšie akúkoľvek vakcínu a očkovanie občanov. Ale páni politici, už žiadne politikárčenie !

 Nezabúdajte páni buržuji, na historickú skúsenosť ľudstva, že nenávisť produkuje len znásobenú nenávisť. Keď nemáš čo stratiť, tak život si prestaneš vážiť !

 A z tejto reality vzišli všetky revolúcie.

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  51x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu