Vládne nám typický buržoázny manierista

Postaviť k múru a zastreliť. Idiot je to, hajzel jeden.  / Na Petra Žigu, poslanca, exministra hospodárstva/. Jeho slovník: múdrosráč, dilinko, primitív, bastard....Sú hranice, ktoré by normálny človek nikdy nemal prekročiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Igor Matovič má zle nastavenú komunikáciu s verejnosťou. Má svoje idey zafixované až na hranici sociopatie, ktorá sa u neho prejavuje porušovaním spoločenských noriem a zvyklostí, nedokáže sa prispôsobiť. Je to človek psychologicky nepresvedčiteľný. On verí patologicky v niečo a o opaku jeho konania sa ho nedá presvedčiť. Je to konanie na úrovni jeho rozumovej vyspelosti. Mení svoje idey / presvedčenie / na činy. Má nutnosť ich verejne demonštrovať. Jeho psychické zdravie je narušené. Asi tam zlyhala výchova. Má pocity krivdy a paranoe, šíri chaos a z jeho vystúpení vyplýva neschopnosť postarať sa o pozitívne zvládnutie krízových situácií. Po jeho vystúpeniach narastá v slušných ľuďoch odpor voči jeho riešeniam, ale aj voči nemu osobne. On ľudí rozdeľuje. Je v opozícií voči všetkým a všetkému a hlavne voči občanom štátu. On neriadi štát / i keď je premiérom /, lebo vôbec nevie, čo so štátom, ekonomikou, čo s ľuďmi. Je to proste neschopný človek - chudák. Je hanbou jeho voličov i národa! Voliči toľko negatívneho v ňom nečakali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Má znaky maligného narcizmu, lebo sám seba považuje za najmúdrejšieho a najlepšieho. Akúkoľvek kritiku považuje za útok na svoju výnimočnosť. Má v povahe aj klamanie. Kto s ním nesúhlasí, je nepriateľ štátu /" Postaviť k múru a zastreliť "/, kto kladie otázky je podľa neho hlupák.

Nepochybujem o tom, že zmeny na najvyšších politických poschodiach boli potrebné. A aj ja som ich očakával. Ale nie za cenu dosadenia neschopných ľudí, á la osoba premiéra. 

V takej zodpovednej štátnickej funkcii nemôže pri jeho výkone chýbať empatia, t.j. prežívanie a šírenie citu k druhej osobe. Postrádam u neho aj filantropiu - ľudomilnosť, lásku k človeku. Nevyžaruje z neho žiadny altruizmus, lebo nechce, či nevie pomáhať ľuďom. Nemá vnútornú inteligenciu a múdrosť, ktorá by ho mohla zmeniť - zdokonaliť. Jeho osobnou stratégiou je rúbať " od buka do buka " .

SkryťVypnúť reklamu

Pôvodne som chcel pochváliť ostatných členov vlády, že nemajú také negatívne stanoviská, či riešenia. Ale poslednú dobu si berú od neho príklad, napríklad Jaroslav Naď / minister obrany / : " Demonštrujú len opice, extrémisti, psychopati, bitkári - normálnych ľudí nevidím demonštrovať " , poslanec OĽANO Juraj Krupa - výroky o " lúze ", či Ján Budaj / minister životného prostredia / : V každom prípade sú to extrémisti, komunisti a fašisti v podstate ".

Zodpovednou osobou v štátnickej vysokej funkcii je len pani prezidentka, ktorá je obdarená múdrosťou, inteligenciou a prezieravosťou. Na rozdiel od premiéra, ktorý srší výstrednosťou a alibizmom.

SkryťVypnúť reklamu

Nestačí sa usilovať byť rovným chlapom. V jeho postavení je dôležitý aj morálny a intelektuálny kredit. A ten mi u neho chýba.

V porovnaní s radovými občanmi veľmi dobre zaplatení politici by si mali uvedomiť, že nie sú platení za spory vo vláde - mali by riešiť problémy v krajine. Nesmierne záleží na tom, akú atmosféru v spoločnosti premiér a jeho vláda vytvára. Zrkadlom ich sporov a nejasností je pomalá a nedostatočná pomoc ľuďom, ktorých štátna moc svojimi opatreniami / nariadeniami / obrala o prácu a priviedla k osobnému krachu a chudobe. Naša vláda po Rumunsku je v EÚ druhá najlakomejšia. Hádky Matoviča a Sulíka a neschopnosť premiéra Igora Matoviča podkopávajú dôveru ľudí k vláde a jej politike.

SkryťVypnúť reklamu

Jedine správne riešenie vidím v jeho odstúpení z funkcie. Dokumentujú to aj jeho vyjadrenia v médiách: " Áno, aj ja som vinný, ale mňa to nebaví. Nechcem byť už nikdy premiérom. Ja som voľby nechcel vyhrať. - Ak ľudia chcú, nech tu majú Fica a Pellegríniho, skorumpovaného jedného - druhého bastarda. Nech ich majú, keď po nich túžia! "

To už nepotrebuje žiaden komentár.

Víťazoslav Würschner

Víťazoslav Würschner

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  47x

Ako spisovateľovi, publicistovi a vydavateľovi mi nedalo aby som sa nepokúsil napísať pravdu o živote mojej generácie. Túto knihu spolu s ďalšími je možné nájsť v niektorých internetových kníhkupectvách. Sú publikované pod mojím pseudonymom Slávo Nitranský. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu