Trpko úsmevná realita Slovenska

Hore cestou kráča mladá žena. Pred sebou tlačí kočík v ktorom leží malý kojenec, druhé o čosi väčšie dieťa sedí na obrube kočíka, ďalší dvaja sa držia kočíka z jednej a druhej strany. Za ňou sa vlečie karavána ďalších šiestich potomkov, z toho piati so školskými taškami na chrbtoch. Žena má 28 rokov, 10 potomkov, jedenáste príde na svet čonevidieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Nie, to nie je realita nejakého indického vidieka, to je obraz reálneho Slovenska v 21. storočí.

V maličkej osade nad nami, je to vlastne len jedna rozpadnutá bytovka a zo štyri chatrče, žije aj táto mladá žena. Žije svoj stereotypný život naplnený jedným tehotenstvom za druhým od svojich 15. rokov a takýto môže žiť ešte ďalších desať rokov. Za ďalších 20 rokov táto žena bude mať 48, bude mať slušný počet potomkov, ktoré budú mať svoje deti a tie zase svoje. Rodina sa úctihodne rozrastie a bude pripomínať skôr dedinu ako rodinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koľkí z vás si teraz pomyslia: chúdence deti. Do čoho sa to narodili, aký život im môžu poskytnúť vlastní rodičia. Omyl. Tieto deti nie sú žiadne chúdence. Žijú si svoj malý, ale zato veselý život na ich hornej ulici, šantia, vyspevujú, predbiehajú sa, kto skôr oberie gádžom zvyšky sliviek, alebo jabĺk. V tom sú majstri, slivky či jablone ledva odkvitli a plody boli sotva viditeľné už padali za obeť ich nájazdom . Teraz, v čase dozrievania sú stromy už dávno bez plodov. A to nie len tie čo sú popri ceste, aj tie v záhradách, vo dvoroch, aj tam, kde po dvore pobehujú psi. Stačí aby konár bol blízko plota a už je ich. Škola tých školopovinných tiež veľmi netrápi. Skôr je to každodenné dobrodružstvo pár kilometrov tam, pár nazad po okraji frekventovanej cesty . Len nechápem, načo tie tašky nosia domov. Vari len v nich nemajú knihy a zošity na učenie?

SkryťVypnúť reklamu

Ale detstvo netrvá večne, aj keď detská nevedomosť niekedy áno.

anna žanonyová

anna žanonyová

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Som žena ako každá iná. Raz veselá,inokedy smutná-podľa nálady. Zoznam autorových rubrík:  Život okolo násKrásy prírodyškolstvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu