Mohol Figeľ a podobné asi desať známych ľudí /Žtňanská Lucia, Mikloš, Petra Polnišová/ si kúpiť byty na hypotéku, a nie žiadať nájomné byty o pridelenie. Úprimne povedané, kto by nechcel takýmto spôsobom prísť ku bytu? I ja.
Médiá píšu, že sú to lukratívne byty, štvorizbové v centre mestá. Ale ich pôvodný tvár až taký lukratívny nebol. Bolo nutné investovať veľa eurá, aby boli byty obývateľné. Terajší primátor Ďurkovský začal dávať byty takýmto spôsobom, lebo byty boli v havarijnom stave. A pýtať mnoho peňazí za nich, sa mu nevidelo férové od sociálne slabších rodín. Samotná oprava už bola veľa.
Mám kamarátku v českom meste Liberci. I ona prišla s mamou podobným spôsobom ku bytu, nie štvorizbovému ako Ján Figeľa, ale rovno ku menšiemu baraku, ktorý bol v takisto v neobývateľnom stave. Tak s mamou sa nasťahovala a pomalinky dávajú byt do poriadku, čo investujú do opravu, to im odpustia na nájomnou. A je možné, že tento barak aj dostanú do vlastníctva.
Mladúčky poslanec Kolesník zo Smeru nemal nič iné na starosti, než dávať Figeľovi otázku, čo s bytom. Nakoniec sa dočkal, Figeľ už byt daroval občianskemu združeniu Bol raz jeden človek. Ja som Figeľovi navrhovala, aby ho udelil nadácii pre starých ľudí postihnutých Eishammerom, lebo denné stacionáre sú drahé. Figeľ ho však venoval mentálne postihnutým deťom.
Figeľ sa nezavďačí svojím neprajníkom. Predtým do neho buzerovali, že má byt, a že svoj sľub nesplní. A teraz keď byt previedol, tak ho podozrievajú, že to urobil ako marketingový ťah pred voľbami.
Médiá písali pred rokom, že Figeľ je najbohatší minister Radičovej vlády. Že poberá 10 000 eurá ako odstupné za funkciu eurokomisára po tri roky. Faktom je, že Figeľ odstupné poberá asi ako jediný z eurokomisárov. Ale je to pravda? Figeľ sa svojej funkcie vzdal ešte pred uplynutím volebného obdobia, aby viedol KDH ku voľbám. Z týchto peňazí Figeľ dáva aj na charitu.
Podľa niektorých by Figeľ mal bývať v trojizbovom panelákovom byte, chodiť na ojazdenej Felícii a oblekoch zo sekond handu, či blšákových oblekoch.