Chcete sa zbaviť dlhov ? Staňte sa záhradníkom !

Celosvetové štatistiky jednoznačne poukazujú na to, že všeobecne najväčší problém pre ľudí sú dlhy. Až za nimi nasledujú zdravotné problémy, rodinné vzťahy, chudoba, nízky príjem a ostatné. Dlhy sú teda problém ľudstva číslo 1. Mnohí ľudia bojujú proti dlhom, snažia sa o ich likvidáciu. Je to však vopred prehraný a márny boj. Čím viac budete bojovať proti dlhom, tým viac budete na ne myslieť. Uvedomte si, že na čo najviac myslíte, to priťahujete. Výsledkom bude, že sa vaše dlhy ešte zväčšia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Tma je tma. Nedokážete ju odniesť, rozfúkať ani odhádzať lopatou. Tmy sa dokážete zbaviť len tým, že zasvietite. Tma okamžite zmizne. Vyberte si, buď sa budete umárať v tme alebo ju prežiarite svetlom. Zmeňte svoje myslenie. Najlepšia cesta je nezapodievať sa dlhom ako takým, ale začať myslieť na vybudovanie svojho majetku a blahobytu.

Príbeh záhradníka s pointou:

Starý otec zobral vnuka na záhradku. Prišli do domčeka, vybrali náradie a začali okopávať kvietky. Keď skončili, sadli si k stolu a odpočívali. V dedkovej záhrade bolo krásne. Všade kvitli kvety a všetko bolo také prirodzené a úžasné. Chlapec si všimol, že susedova záhrada je zarastená, plná buriny a krovín. Sused zúrivo vytrhával burinu a neustále nadával. Vnuk sa opýtal svojho dedka, prečo je jeho záhrada taká pekná a susedova plná buriny, keď obaja sú v záhradách takmer každý deň. Ten sa iba pousmial a povedal mu svoj príbeh.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Keď som kupoval túto záhradu, bola taká istá ako susedova. Začal som vytrhávať burinu a osekávať kroviny. Neskôr som zistil, že takýmto spôsobom nad burinou nezvíťazím. Korene zostávali v pôde a pri vytrhávaní padali semená opäť do pôdy. Burina vždy dorástla. Len , čo som na jednej strane dočistil, druhá strana začínala zarastať. Poradil som sa s jedným skúseným odborníkom a ten mi odporučil vhodnú odbornú literatúru. Všetko som si dôkladne naštudoval a napokon to s ním prekonzultoval. Vymyslel som následnú stratégiu. Nasadil som také kvety a rastliny, ktoré rástli oveľa rýchlejšie ako burina. Tieto rastliny tak zamedzili burine v raste, čiže ju čoskoro úplne potlačili. Premysleným výberom správnych druhov rastlín sa záhrada udržiava v čistote sama. Keby som neurobil túto potrebnú zmenu, dodnes by som bojoval proti burine. Záhrada mi teraz poskytuje radosť a potešenie, predtým mi prinášala iba starosti a hnev“.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako sa zbaviť dlhov.

Na každý problém existuje riešenie. Záleží len na vašom postoji. Burina sa správa podobne ako úroky z dlhu. Dokiaľ nezaplatíte poslednú splátku istiny, budú úroky narastať. Niekedy nedokážete vyplatiť výšku úveru z vášho základného príjmu, lebo banka si vždy najskôr z vašej splátky odráta úroky a výška úveru tak zostáva nedotknutá. Tento spôsob je neefektívny a vedie vás postupne do záhuby. Úveru za zbavíte len vyššími splátkami, a preto musíte vytvoriť nový príjem, ktorý prerastie dlh. Navýšenie príjmu je jediná správna cesta, ako sa zbaviť dlhu. Podobne to urobil aj záhradník.

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz už vidíte, prečo sa niektorí ľudia nevedia dostať z dlhov. Celú dobu platia iba úroky, čiže odstraňujú dôsledok dlhu. Keď nedokážu splácať výšku splátky, natiahnu si úver na viac rokov. K samotnej príčine dlhu, výške úveru sa niekedy vôbec nedostanú. Podobne ako v tej záhrade, keď sused neustále vytrhával burinu (úroky) a nevedel sa jej zbaviť, lebo korene ( výška úveru) zostávali v zemi a nepretržite z nich vyrastala nová burina.

Urobte si zo zdanlivo neriešiteľnej situácie a z veľkých dlhov výhodu. Väčšina ľudí v takej situácii prepadne do paniky a výsledkom sú stres a pasivita. Kvalita človeka sa prejaví hlavne vtedy, keď stojí pred riešením problému. Riešenie je v maximálnej koncentrácii a zvýšenej aktivite. Okamžite si nájdite nejakú druhú prácu alebo začnite podnikať popri zamestnaní. Vonku je normálne mať dve tri zamestnania. Nebojte sa, nebude to navždy. Iba navýšenie príjmu vám umožní celkom sa zbaviť dlhov. Neskôr, keď si zvyknete, pomôže vám to po splatení dlhov zabezpečiť lepší život alebo dokonca blahobyt. Možno práve teraz, keď sa pasujete s dlhmi máte obrovskú príležitosť urobiť najdôležitejšiu zmenu vo vašom živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Neželajte si, aby problémy zmizli. Želajte si viac schopností, ako ich vyriešiť. Tlak a stres majú aj niektoré pozitívne stránky. Dokážu v človeku otvoriť skryté rezervy, objaviť svoje skutočné schopnosti a vyburcovať ho k zvýšenej aktivite. Mnohí podnikatelia sa takýmto spôsobom dostali z dlhov a boli nakoniec ešte silnejší. Hovoria, že najlepšie skúsenosti majú vďaka svojim dlhom.

Uvedomte si, že na svete je plno ľudí, ktorí mali dlhy a vždy sa z nich nejako dostali. Dokázali to len vďaka tomu, že sa zodpovedne postavili k riešeniu problému. Preto treba zásadne zmeniť svoj postoj k dlhom. Nebojte sa ich a neustupujte im. Tým, že sa ich zľaknete, dávate im moc a boj proti nim vás bude stáť veľa energie. Nech sa ich prekonanie stane pre vás novým cieľom a výzvou. Keď to dokázali ostatní, dokážete to aj vy.

Najlepší spôsob ako predchádzať dlhom je dosiahnuť vyrovnaný rodinný rozpočet. Keď viete presne, koľko si môžete mesačne dovoliť minúť, je to už len otázka osobnej disciplíny. Najdôležitejšie je naučiť sa žiť pod svoje možnosti a časť peňazí si odkladať bokom!!! Dosiahnuť stav, keď príjem je vyšší ako vaše výdaje.

Ján Zbojek

Ján Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spisovateľ, podnikateľ, vedúci seminárov, prednášateľ, ktorý sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka, rozvojom osobnosti a úspechom. Zakladateľ Akadémie FG - Školy úspechu zameranej na nezávislosť ľudí vo financiách a zdraví. Učí novému systémového spôsobu myslenia, ktorý vytvára netradičný pohľad na systém zdravia a bohatstva človeka. Viac info na: www.akademiafg.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančná gramotnosťPodnikanieÚspechVzdelanieNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu