Čo bolo skôr, zdravie alebo choroba?

Ľudia najčastejšie rozprávajú o chorobách namiesto o zdraví. Hovorí sa, že na čo najviac myslíte, to sa aj stane. Neprivolávame si tým vlastne choroby? Správna odpoveď na otázku čo bolo skôr je kľúč ku trvalému zdraviu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zdravie je prejav rovnováhy duševného, emočného a fyzického tela a je to naša prirodzená vlastnosť. Choroba je prejav nerovnováhy tiel a je to len prechodný stav, ktorý vzniká nedostatkom zdravia. Choroba bez nás nemôže existovať. Na to, aby sa choroba mohla realizovať potrebuje naše znečistené telo. Z toho vyplýva, že zdravie ako vlastnosť bolo prvé. 

Zdravie je našim najväčším darom od života. Mali by sme si ho vážiť a zodpovedne sa oň starať. Hovorí sa, že čo dostávame zadarmo, to si nevážime. Medzi úžasné dary života okrem nášho zdravia patria aj vzduch, voda, príroda a slnko. Dá sa povedať, že pre šťastný a spokojný život máme vlastne všetko, čo potrebujeme. Radostný stav trvalého zdravia považujem všeobecne za najväčší úspech, ktorý môžeme v živote dosiahnuť. Ľudia majú rovnaké podmienky pre život, a napriek tomu existujú medzi nimi veľké rozdiely. Prečo na jednej strane máme veľa chorých a telesne postihnutých ľudí a na druhej strane existujú ľudia, ktorí nevedia, čo je to choroba?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby sme prežili musíme jesť, piť a dýchať. Keďže všetko ostatné máme rovnaké, tak tu musíme hľadať ten rozdiel. Slová ako jedlo, jedáleň sú pre nás veľmi dôležité. Jedlo sa skladá z dvoch častí: jed - lo. Všetci dobre poznáme účinky jedu. Podobné účinky majú na nás aj naše obľúbené jedlá a nápoje, ktoré nás doslova otravujú ako jed. Takže väčšina ľudí si sami môžu za svoje choroby. Ak naše stravovacie návyky dokázali znehodnotiť naše zdravie, tak potom logicky len zmenou týchto návykov sa dokážeme opäť uzdraviť. Strava nás dokáže otravovať, ale aj uzdravovať a preto sa musíme naučiť základy správnej životosprávy a princípy uzdravovania.

SkryťVypnúť reklamu

V procese uzdravovania nie som zástanca žiadnych radikálnych zásahov do organizmu, ani špeciálnych stravovacích diét. Som presvedčený, že každý človek sa dokáže uzdraviť a zregenerovať sám, keď žije v súlade s prírodou a je v rovnováhe. Niekedy je lepšie nezasahovať do samoliečebného procesu ľudského tela zvonku. Vo väčšine prípadov stačí, ak necháte organizmus, aby sa sám uviedol do rovnovážneho stavu. Volá sa to systém spontánneho uzdravovania. Ináč povedané, keď mu v tom nebudete brániť, organizmus sa sám uzdraví. Niekedy je už organizmus v takom zanedbanom stave, že si sám nevie poradiť s našim znečistením. Vtedy mu musíte pomôcť detoxikáciou tela a doplnením chýbajúcich živín.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa mňa rozdiel medzi zdravými a chorými ľuďmi je len v úrovni vedomostí o svete, o sebe ako o živočíšnom druhu, o našej osobnej jedinečnosti a v poznaní prírodných zákonov života. Najskôr by ste mali spoznať seba ako druh, vašu fyziológiu, typológiu, duševné, emočné a fyzické telá. S ich pochopením sa ľahšie prispôsobíte prírodným podmienkam a potom sa môžete tešiť dobrému zdraviu a spokojnému životu. Zdravie = vedomosti.

Ak nenadobudnete tieto vedomosti, začnete si vyrábať zdravotné problémy.

Ján Zbojek

Ján Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Spisovateľ, podnikateľ, vedúci seminárov, prednášateľ, ktorý sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka, rozvojom osobnosti a úspechom. Zakladateľ Akadémie FG - Školy úspechu zameranej na nezávislosť ľudí vo financiách a zdraví. Učí novému systémového spôsobu myslenia, ktorý vytvára netradičný pohľad na systém zdravia a bohatstva človeka. Viac info na: www.akademiafg.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančná gramotnosťPodnikanieÚspechVzdelanieNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Radko Mačuha

Radko Mačuha

215 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

89 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu