Ešte stále platí, že kto žiada, dostane ?

Keď sme boli malé deti prirodzene sme žiadali o všetko, čo sme uvideli. Brali sme ako normálne mať všetky tie pekné veci okolo seba. Žiadali sme rodičov a blízkych o odpovede na množstvo otázok. Postupne nám rodičia a blízke okolie zakazovali žiadať o tieto bežné veci. Vysvetľovali nám, že nemôžeme mať všetko. Učili nás ku skromnosti aj tam, kde to nebolo potrebné. V škole nás učili, že je nevhodné neustále žiadať od učiteľov odpovede, keď sme boli dychtiví po informáciách a vedomostiach. Začali nás dokonca obviňovať, že žiadame tieto informácie na úkor iných. Hovorili nám, že sme sebeckí. Neskôr v živote, keď ste chceli niečo dostať, tak ste si museli podať žiadosť a vyplniť množstvo komplikovaných dokumentov. Po určitej dobe väčšinu vašich žiadostí zamietli. Ak nepožiadate o detské prídavky, nedostanete ich. To všetko dokopy vás postupne odradzovalo od toho, aby ste ešte vôbec o niečo žiadali, hoci aj o prirodzené veci. Napokon ste prestali žiadať, aj keď vás niekto predbieha v rade alebo keď treba uvoľniť sedadlo v električke pre staršiu osobu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Na druhej strane spoločnosť od nás neustále žiada plnenie občianskych povinností, predpísaný spôsob správania, morálku a charitu. Štát po nás požaduje platiť dane, odvody a poplatky pomaly za všetko. Komunita nás žiada zasa o to, aby sme pomáhali slabším a závislým. Stále od nás niečo žiadajú deti, partneri, známi a zamestnávatelia. Stali sme sa časom poslušnými pasívnymi vykonávateľmi požiadaviek ostatných. Po splnení všetkých požiadaviek okolia už nemáme silu a čas žiadať niečo pre seba. Pod tlakom okolností zabúdame na vlastné sny a ciele.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiadanie je najúčinnejší spôsob na dosiahnutie toho, čo chcete a teda aj úspechu. Kto nič nežiada, nič nedostane. Žiadanie vám umožní mať viac peňazí, menej sklamaní vo vzťahoch k milovaným ľuďom a účinnejšiu spoluprácu. Pomocou pravidelného žiadania získate viac podpory a inštrukcií od ostatných. Pre niektorých znamená žiadanie menej utrpenia v tichom zúfalstve osamelosti. Keď sa naučíte žiadať, môže sa pre vás otvoriť úplne iný svet. Požiadať môžete prakticky o všetko. Môžu to byť veci osobné, pracovné, zdravotné, rodinné, ale aj duchovné. Ak chcete zmeniť niečo vo svojom živote, musíte ho však čo najskôr zobrať do svojich rúk.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako a kedy začať so žiadaním?

Buďte si vedomí vlastnej ceny. Najskôr musíte vedieť, čo vlastne chcete od života a pokúste sa zaňho prevziať zodpovednosť. Na začiatok si ujasnite svoje sny a začnite si ich v duchu predstavovať. Verte vo vlastné sny. Príležitosti neprichádzajú len tak. Svoje príležitosti si začnite vytvárať tým, že začnete novým tvorivým spôsobom pravidelne žiadať o všetko potrebné na splnenie vášho sna. Na svete je mnoho ľudí, ktorí sú ochotní vám pomôcť na vašej ceste rozvoja. Urobia to len vtedy, keď ich o to požiadate.

„Nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie.“

Nemajte však na začiatok veľké oči a počítajte s tým, že nie každá žiadosť bude okamžite vyplnená. Vychádzajte z toho, aké schopnosti a možnosti momentálne máte. Najskôr začnite žiadať o malé konkrétne bežné veci, aby ste sa presvedčili, že to funguje.

Skryť Vypnúť reklamu

Začnite žiadať vesmír, aby ste mali dostatok síl a energie na splnenie všetkých snov. Žiadajte seba, aby ste v sebe prebudili túžby a inšpiráciu po zmene života. Požiadajte svojho životného partnera, deti, rodičov a priateľov o podporu pri realizácii svojho sna. Každý deň žiadajte seba, aby ste boli zodpovední, rozhodní, trpezliví a vytrvalí pri neustálom vzdelávaní. Žiadajte Boha, aby vám dal dostatok zdravia a schopnosť obohacovať životy druhých. Postupne zistíte, že môžete dosiahnuť všetko, čo si dokážete predstaviť, ak o to požiadate. Ak o to nepožiadate, doplatíte na to len vy sami.

Niektorí ľudia už dávno pochopili, že aby mohli niečo dostať, musia o to najskôr požiadať. Prekonávali množstvo prekážok a tak si pomaly vytvárali svoj osud. Žiadajú o rady, čas, informácie. Prirodzene žiadajú druhých, aby im ukázali ako tancovať, kresliť, inštalovať nový program do PC, zaviazať kravatu, ako uvariť dobré jedlo, opraviť auto, vymeniť batériu v mobile. Tým, že neustále zvládajú zásady žiadania a prijímania, pretvárajú svoje sny na skutočnosť. Sami sú prospešní pre druhých, lebo im ponúkajú niečo, čo im pomáha v živote. Ako protihodnotu si pýtajú službu alebo peniaze. Nezabudnite na to, že nestačí len žiadať a brať, ale aj dávať. Prijímanie a dávanie musí byť v rovnováhe.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj tí najúspešnejší mali na začiatku strach a rovnaké problémy ako vy. Keď začínali, neboli takí suverénni ako sa vám teraz javia. Dokázali to prekonať hlavne tým, že sa zmenili. Najväčšiu zmenu vykonali v tom, že sa naučili požiadať druhých o to, čo potrebovali. Postupne si začali vytvárať svoje životy vlastným spôsobom. Skúste si uvedomiť, že to, čo dokázali ostatní úspešní ľudia a podnikatelia, môžete dokázať aj vy!!! Všetci však musíte najskôr prekonať svoje obavy, pochybnosti a strach z odmietnutia pri žiadaní. Sme tu preto, aby sme sa tešili zo života a nie na to , aby sme sa trápili.

Ján Zbojek

Ján Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spisovateľ, podnikateľ, vedúci seminárov, prednášateľ, ktorý sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka, rozvojom osobnosti a úspechom. Zakladateľ Akadémie FG - Školy úspechu zameranej na nezávislosť ľudí vo financiách a zdraví. Učí novému systémového spôsobu myslenia, ktorý vytvára netradičný pohľad na systém zdravia a bohatstva človeka. Viac info na: www.akademiafg.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančná gramotnosťPodnikanieÚspechVzdelanieNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu