Je vývoj ľudskej spoločnosti až po súčasnosť progresívny ?

Od vzniku ľudstva sa neustále menili spoločenské zriadenia. Stále sa však dodržiavali rovnaké princípy s rôznymi obmenami počas celých dejín vývoja. To všetko je spoľahlivo uložené v našom podvedomí. Najskôr tu bolo spoločenské zriadenie – matriarchát. Vážilo si život a krv. Uctievala sa Bohyňa, ako pôvod všetkého. Najviac sa bohyni podobala žena a preto bola veľmi uctievaná. Podobnosť bola videná v tom, že žena dokáže dať život, v menštruácii ako prejave sily krvi a v intuícii – nevedomom vedení, ktorým ženy disponovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Matriarchát skončil preto, lebo ženy spyšneli. Prestali si vážiť život a mužov degradovali na úroveň výkonných samcov. Vytvorili náboženstvo, ktoré sa točilo okolo počatia. Ustanovili otrasné rituály, kedy bol muž po koite (súloži) zabitý alebo vykastrovaný, aby jeho sila prešla do ženy, či na plod. Podobne sa chovajú pavúčie samičky. Spomienka na to je uchovaná v génoch, čo je dodnes príčinou porúch erekcie.

Muži sa nakoniec vzbúrili, ujali moci a začali svet riadiť za pomoci rozumu. Z Bohyne sa stal Boh, menštruácia sa označila za dielo diabla, čiže za nečisté. Intuícia sa stala terčom posmechu. Vo všetkom bol nahradený ženský princíp mužským. To sa v podstate udržalo až dodnes.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stále sa však vnímal život s dôrazom na veci nepostihnuteľné fyzickými zmyslami. To, čo sa nedá postihnúť fyzickými zmyslami sa dá ľahko zneužiť. Tak sa postupne začal vytvárať obraz Boha, ktorý je pomstychtivý, trestajúci, nespravodlivý. V mene takéhoto Boha sa prelialo mnoho krvi, páchalo násilie a diali sa strašné veci na ľuďoch. Preto už samotné slovo boh je pre mnohých dodnes neprijateľné.

Cirkev prišla o vedúce postavenie na trhu až s prvými vedeckými objavmi, ktoré popreli jej doktríny. Napríklad, že Zem nie je plochá, ale guľatá a točí sa okolo slnka. Významnú úlohu v obrode ľudí mala aj Darwinova teória evolučného vývoja druhov. To zapríčinilo masívny obrat záujmu ľudí k fyzickému svetu a jeho zákonitostiam. Postupne sa začali prevracať mnohé zaužívané hodnoty a vybudované hierarchie. Vývoj v duchovnej sfére sa na dlhú dobu zastavil. Spoločnosť sa začala rozvíjať nevídaným tempom. Veľký rozvoj zažil vedecký výskum a priemysel. Začalo sa s nemilosrdným drancovaním Zeme. Technický pokrok sa dostal do popredia pozornosti ľudí na úkor duchovna. Je smutné, že sa napodiv nevyužíva pre blaho ľudí, ale naopak, čoraz častejšie je namierený proti nim. Atómová energia nám neslúži úplne spoľahlivo. Viď katastrofa v Černobyli. Na druhej strane jedna atómová bomba spoľahlivo zničí celé mesto ako napríklad Hirošimu a Nagasaki.

Skryť Vypnúť reklamu

Nadradením ktoréhokoľvek princípu sa stráca životná rovnováha. Vystriedali sme od prvotno-pospolnej spoločnosti, otrokárstvo, feudalizmus, socializmus a kapitalizmus. Muži majú aj dnes všeobecne spoločenské privilégiá na úkor žien. Sú lepšie platení a požívajú väčšiu spoločenskú vážnosť. Ženy majú v niektorých krajinách doteraz podradné postavenie v spoločnosti. Hierarchia, ktorú tu vykonávame nemá cit. Svet sa viac a viac polarizuje na chudobných a bohatých. Dôkazom toho je umierajúci svet okolo nás, ekologické katastrofy, hlad, chudoba, negramotnosť, vojny, vraždy a násilie.

Dnes sa nachádzame takmer na vrchole technického rozvoja. Naproti tomu rozvoj myslenia ľudí zostal stále na úrovni otrokárskej spoločnosti. Všetko, čo by mohlo ľuďom slúžiť k blahobytu je dodnes používané k ich ohrozeniu, obmedzovaniu a porobe. Slovo vláda, ovládanie, ovládnuť má rovnaký koreň a nesie rovnaký význam. Kde začína vláda, sloboda končí. Humanizmus, demokracia, republika, vláda, to všetko sú len iné názvy, ale princíp je stále rovnaký – existencia otrokov pracujúcich na Pána. Demokracia je len nálepka, ktorá zaručuje, že si môžeme slobodne zvoliť, kto toho Pána ( spoločnosť ) bude zastupovať. Existencia Pána je pevne stanovená a akákoľvek existencia mimo toto zriadenie je nezákonná.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyprofilovali sme sa ako spoločnosť, ktorá vo svojom vnútri nestrpí žiadne príznaky skutočnej slobody. Znemožňujeme mať strechu nad hlavou ľuďom, ktorí pre spoločnosť nepracujú (nárast bezdomovcov). Predovšetkým tým, ktorí jej neplatia (dane a odvody) peniaze za svoju existenciu. Naša spoločnosť odsudzuje svojich členov k čoraz väčším poplatkom za čokoľvek. Ak chce človek zaplatiť poplatky, musí isť pracovať. Prácu umožňuje spoločnosť a berie si za to províziu vo forme daní a odvodov. Človek sa môže rozhodnúť, že nebude pracovať, ale celé územie vlastní spoločnosť. Prakticky nemá šancu na slušné prežitie kdekoľvek. Každý je takýmto spôsobom nútený robiť na spoločnosť. Je to dobre vymyslený začarovaný kruh – perfektný marketingový program, z ktorého niet úniku. Preto sa niektorí ľudia tak tlačia do vlády, čiže vedenia spoločnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Kedysi dávno bol takzvaný „boží zámer“ odpoveďou na všetko a tak vznikol najúspešnejší marketing všetkých čias. Ľuďom bola vštiepená predstava nahnevaného, trestajúceho Boha. Ľudia sa začali tohto boha báť a preto sním nechceli mať nič do činenia. Boli ochotní dať čokoľvek za to, aby ich niekto zastúpil. Tak vznikla príležitosť postaviť medzi ľudí a Boha veľmi dobre platených sprostredkovateľov, kňazov, ktorí mali za úlohu zaistiť túto komunikáciu. Cirkev tak získala nielen moc a peniaze, ale aj úplnú kontrolu nad ľuďmi. Stačilo vysloviť niekoľko slov a ľudia išli bojovať za svätú vec. Takto to funguje s malými obmenami až dodnes.

Všetok dnes známy marketing má za úlohu vytiahnuť z ľudí peniaze k získaniu moci a kontroly. Je to starý osvedčený cirkevný model predať ľuďom to, čo nepotrebujú. Každý marketing znamená manipuláciu ľudí a slúži k okrádaniu človeka človekom.

Žiadna slobodná bytosť v celom vesmíre nepotrebuje k svojmu životu niečo tak zúfalé ako je štát v dnešnej podobe. Vláda v slobodnej spoločnosti je výsmechom slova sloboda. My ľudia to cítime a to je aj dôvod, prečo sa v poslednej dobe začína venovať čoraz viac ľudí duchovnu. Neustále skúmame, čo nám môže duchovné poňatie poskytnúť a preto postupne prehodnocujeme svoje názory na život a svet okolo nás.

Ján Zbojek

Ján Zbojek

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Spisovateľ, podnikateľ, vedúci seminárov, prednášateľ, ktorý sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka, rozvojom osobnosti a úspechom. Zakladateľ Akadémie FG - Školy úspechu zameranej na nezávislosť ľudí vo financiách a zdraví. Učí novému systémového spôsobu myslenia, ktorý vytvára netradičný pohľad na systém zdravia a bohatstva človeka. Viac info na: www.akademiafg.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančná gramotnosťPodnikanieÚspechVzdelanieNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu