Ako si mám potom vysvetliť, že som ani po 94 dňoch nedostal absolútne žiadne stanovisko či odpoveď na môj podnet o prešetrenie. Proste nič.
A na daľší môj podnet som dostal prvú písomnú reakciu až po 77 dňoch od podania, kde mi pán prokurátor oznámil, že (asi sám sebe?) predlžuje konanie v danej veci.
Ale na môj prvý podnet mi už môžu zaslať nezávislé stanovisko, nakoľko poslanci mesta už pred piatimi dňami rozhodli o zmene územného plánu zóny a toho sa týkal práve aj môj podnet. A čo, že dnes (05.05.2009) je už tomu 94 dní od môjho osobného podania a stále som nedostal odborné a nezávislé vyjadrenie.
Vadí to niekomu v tomto štáte?
No nič, tak sa budem musieť opýtať na generálnej prokuratúre, či sa vážne na mňa až tak hnevajú. Dúfam, že aspoň od “generálov“ dostanem odpoveď tak, ako káže zákon.
Držte mi prsty.
A teraz niečo na osvieženie pamäti pre tých, čo vedia čítať a počítať.
Zákon 153/2001 Z.z.
z 28. marca 2001
o prokuratúre
PRVÁ ČASŤ - ZÁKLADNÉ USTANOVENIA
Pôsobnosť prokuratúry
§ 3
(1) Prokuratúra chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických osôb, právnických osôb a štátu.
§ 33
(1) Prokurátor je povinný vybaviť podnet do dvoch mesiacov od jeho podania. V odôvodnených prípadoch rozhodne o predĺžení tejto lehoty bezprostredne nadriadený prokurátor (§ 53 ods. 1).
(2) Prokurátor upovedomí podávateľa podnetu v lehote ustanovenej v odseku 1 o spôsobe vybavenia podnetu. V rovnakej lehote upovedomí podávateľa podnetu o predĺžení lehoty na jeho vybavenie.
Poznámka na záver:
Možno považujete tento príspevok za nepodstatný. Pre mňa je však veľmi podstaný, lebo kto iný má konať v zmysle zákonov tohoto štátu ak nie prokuratúra. Prečo len občan (okrem „šikovných“ a vyvolených) musí dodržiavať zákony. A čo štátne a samosprávne orgány? Tie nemusia?