Mirka - bojovníčka s krásnym úsmevom

„Deti by nemali poznať bolesť. Patrí do sveta dospelých," hovorí známy citát pred detskou nemocnicou.

Mirka - bojovníčka s krásnym úsmevom
Mirku prichádzajú rozveseliť zdravotní klauni (Zdroj: Stanislav Mihalík)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj preto sme tu my, zdravotní klauni, aby detskí pacienti ani počas liečby a choroby nezabudli na to, čo je pre nich také prirodzené - smiať sa a radovať sa. Toto je príbeh Mirky s tým najkrajším úsmevom.

Môže úsmev svietiť? Ak by to bola pravda, Mirka by svojím úsmevom a iskrou v očiach rozžiarila aj tú najtmavšiu tmu. Nie vždy to však v jej živote bolo veselé. Má za sebou náročnú liečbu, počas ktorej musela stráviť dlhé týždne na nemocničnom lôžku. Práve tam prvýkrát stretla zdravotných klaunov. Veselé klaunské návštevy vliali Mirke aj jej rodičom novú energiu a nádej do života.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mirkina liečba sa z nemocnice presunula do domáceho prostredia. Napriek tomu, že kvôli chorobe prišla o nohu, nevzdáva sa a bojuje. A s ňou celá jej rodina. Pre jej rodičov, ktorí sa o ňu s láskou starajú, je úsmev na dcérkinej tvári tým najkrajším darom. Aby sa Mirka smiala čo najviac, zdravotní klauni ju často navštevujú priamo u nej doma. V rámci programu Prezuvky máme môžu zdravotní klauni prinášať dobrú náladu a povzbudenie nielen malým pacientom, ale celej rodine.

„Mirka má klaunov veľmi rada. Ešte len počuje slovo "klaun" a už sa na jej tvári vyčarí úsmev. A keď sa dozvie, že prídu k nám, skáče od radosti. Klauni u nás doma vždy vyčaria úsmev na tvárach detí, ale aj dospelých. Nie je nič krajšie, ako vidieť dieťa naozaj od srdca sa smiať. A to Vaši a naši klauni u nás doma dokážu. Ďakujeme Vám za to.“ - Mirkina mamina

V období Vianoc si uvedomujeme ešte viac, na čom skutočne záleží. Spoločné chvíle v kruhu rodiny sú to najcennejšie, čo máme. Keď vládne pohoda a dobrá nálada, sviatočné obdobie môže byť aj pre ťažko choré deti a ich rodiny naplnené radosťou, smiechom a nádejou. Podobne, ako keď sme navštívili Mirku a jej rodinu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozrite si fotopríbeh z klaunskej návštevy u Mirky. S príchodom klaunov sa dejú malé zázraky, stať sa môže čokoľvek – aj Vianoce v lete. :o)

Foto: Stanislav Mihalík

Prečítajte si ďalšie príbehy o zdravotných klaunov a o sile smiechu, ktorý pomáha.

Zdravotní Klauni

Zdravotní Klauni

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je nezisková organizácia, ktorá prostredníctvom klaunského umenia už 16 rokov prináša radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú. Vyše 60 zdravotných klaunov navštevuje pravidelne hospitalizované deti v nemocniciach po celom Slovensku, ale aj seniorské zariadenia či dospelých pacientov, aby im zlepšili náladu, zmiernili stres a priviedli ich na iné myšlienky.V marci kvôli koronakríze pozastavili zdravotní klauni svoje návštevy v nemocniciach, avšak hospitalizované deti a deti v domácej intenzívnej starostlivosti rozveseľujú prostredníctvom internetu. Klaunská návšteva online je šitá na mieru konkrétnemu dieťaťu a prebieha formou videohovoru vo vopred stanovenom čase, ktorý si pacient rezervuje na https://rezervacie.cervenynos.sk/. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyZo života zdravotných klaunov

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu