Nechcem maľovať Fica na stenu, ale ...

Dnes sa obraciam na vás, nerozhodnutí voliči. Predvolebné prieskumy ukazujú, ako by jedinou otázkou bolo, či 10. marca bude mať Smer nadpolovičnú väčšinu a ktoré z pravicových strán sa nedostanú do parlamentu? Takto ale môže stáť otázka len pre stávkarov. Pre tých, ktorí vo voľbách nechcú stávkovať, ale voliť, dávam na úvod otázku "čo bude po 10. marci?"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (122)

Predstavte si, že je nedeľa 11. marca. Fico ohlasuje v televízii, že vytvára vládu jednej strany. V nasledujúcich dňoch a týždňoch budeme počúvať, ako sa pripravuje a potom pozerať ako mení krok po kroku veci, ktoré posunuli za rok a pol Slovensko dopredu.

Budeme sa pozerať, ako sa v súdnictve znovu nadväzujú ťažko popretŕhané nitky s pochybnými ľuďmi. Budeme sa pozerať, ako berie nový minister spravodlivosti späť disciplinárne návrhy voči Štefanovi Harabinovi.

Ako sa k slovu dostáva arogancia moci namiesto otvoreného dialógu a naplno sa odhalí opäť napríklad pri teatrálnych tlačových konferenciách s hyenami a prostitútkami.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Budeme sa prizerať, ako Fico a jeho ľudia hľadajú priestor na rozhadzovanie verejných financií namiesto šetrenia. Budeme sa pozerať, ako pošliape ústavu, ak sa bude znovu voliť generálny prokurátor, hoci už jedného legitímne zvoleného máme.

Je to predstava, ktorá ma napĺňa obavou nielen ako političku, ale aj ako občianku. Verím, že je nás veľa, ktorým sa takáto predstava nepáči.

Je nás veľa, ktorí chcú, aby pokračovali zmeny, ktoré sme v uplynulom období začali - v otváraní justície, v boji proti korupcii, v boji s krízou. Aby sme sa neocitli medzi problémovými a zadlženými krajinami a aby vaše úspory na dôchodok neboli ohrozené.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj napriek tejto predstave však váhate, či a komu dáte svoj hlas? Rozumiem vám, že chcete mať istotu, že pravicoví politici majú záujem nielen o váš volebný lístok, ale že váš hlas budú počúvať celé 4 roky.

Oprávnene chcete, aby nám záležalo nielen na vašej podpore, ale aj názore. Chcete skutky, nielen sľuby.

Od roku 2007 som v politike stavala na zodpovednom prístupe a nie gestách. Uprednostňovala som postupné dôsledné kroky, ktoré majú šancu priniesť dlhodobé zmeny v súdnictve. Nie som politička zbytočných veľkých slov.

Som radšej političkou, za ktorou je vidieť konkrétna práca a výsledky. Keď sa rozhodnem veci meniť, idem za svojím cieľom férovo, no dôrazne.

Skryť Vypnúť reklamu

Platilo to o mojej práci na ministerstve a som presvedčená, že aj vďaka tomu sa mi podarilo presadiť všetky zmeny s podporou celej koalície.

Takáto je aj moja predstava o SDKÚ-DS a aj o budúcej vláde. Rozumiem, že sľuby nestačia.

Počujem váš odkaz, že chcete úspešnú a zároveň dôveryhodnú SDKÚ-DS. Ja k nej chcem prispieť svojou kandidatúrou na predsedníčku SDKÚ-DS. Pri tomto rozhodnutí sa spolieham na vás a ponúkam vám alternatívu.

Ešte nie je nedeľa 11. marca. Iný, ako ten vyššie spomenutý povolebný scenár, je stále možný. Nie je rozhodnuté. V sobotu rozhodnete práve vy, nerozhodnutí voliči.

Každý z Vás má 1 hlas a 4 krúžky. Spolieham sa aj na vás.

Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ministerka spravodlivosti, podpredsedníčka vlády SR, podpredsedníčka strany Most-Híd. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu