Microsoft PowerPoint - ako na prezentáciu s hudbou na pozadí

Písmo: A- | A+

Určite ste sa stretli s prezentáciou, ktorá umožňovala prehrávanie hudby na pozadí, teda počas prezerania celej prezentácie. Vloženie zvuku do snímku bežným spôsobom spôsobí jeho prehranie len na práve aktuálny, teda videný snímok. My si ukážeme ako docieliť jeho prehrávanie na pozadí vo verziach Microsoft PowerPoint 2003 a 2007.

Takže začneme verziou 2007:


Prvý krok, ktorý musíme urobiť je vložiť zvuk zo súboru a vybrať si napr. MP3 (viď obrázky nižšie). To dosiahneme kliknutí na pás s nástrojmi Vložiť a tam na ikonu Zvuk (úplne vpravo).

MS PowerPoint 2007 podporuje nasledovné zvukové formáty: AIFF, AU, MID, MP3, WAV a WMA

Obrázok blogu
Obrázok bloguNasledovným krokom zvolíme automatické prehrávanie zvuku

Obrázok bloguTým sme dosiahli, že zvuk je nastavený na automatické prehranie počas zobrazenia snímky. Avšak pozor! Zvuk sa prehrá len na zobrazenej snímke, na ďalšej sa automaticky preruší. Zmenu dosiahneme nastavením atribútov Prehrať zvuk (v strede pásu Možnosti, ktorý sa zobrazí automaticky), kde zvolíme Prehrať popri snímkach. A je to!

Ak je zvuk príliš krátky, môžeme ho nechať neustále dookola hrať (možnosť Cyklicky opakovať až do zastavenia), príp. skryjeme ikonku reproduktora pomocou Skryť počas prezentácie.

Obrázok bloguVo verzii MS PowerPoint 2003 je to trochu zložitejšie, ale nie až tak zložité ;-). V podstate sú s verziou MS PowerPoint 2007 prvé dva kroky zhodné. Takže ideme na to.

Zvukový súbor do prvej snímky vložíme cez položky menu Vložiť --> Video a Zvuk --> Zvuk zo súboru (viď obrázky nižšie).

MS PowerPoint 2003 podobne ako 2007 podporuje nasledovné zvukové formáty: AIFF, AU, MID, MP3, WAV a WMA

Obrázok blogu


Obrázok blogu


Opäť povolíme prehrávanie zvuku automaticky.

Obrázok blogu


Ďalej vyvoláme pravým tlačidlom nad ikonkou reproduktora kontextové menu, kde zvolíme Vlastné animácie. V pravej časti sa objaví okienko (pracovná tabla) s rovnakým názvom. Približne v strede tabla nájdeme názov vloženého zvuku (napr. piesne vo formáte MP3).

Obrázok blogu

Obrázok bloguNázov piesne obsahuje v pravej časti šípku, na ktorú klikneme a zobrazíme nasledujúce možnosti:

Obrázok bloguTu je potrebné zvoliť Možnosti efektu. Otvorí sa okno s názvom Prehrať zvuk (obrázok nižšie), záložka Efekt. Približne v strede pod názvom Zastaviť prehrávanie zadajte v časti Po: počet snímok, po ktorých má skončiť zvuk svoje prehrávanie. V mojom prípade má prezentácia štyri snímky, takže som zadal číslo 4. Po potvrdení Ok, spustite prezentáciu, ktorá by už mala fungovať podľa našich predstav.

Obrázok bloguAk nám vadí zobrazená ikonka reproduktora, stačí jednoducho pravým tlačidlom zvoliť možnosť Upraviť zvuk,

Obrázok blogu


kde zaškrtneme možnosť Skryť ikonu zvuku počas prezentácie, príp. Cyklicky opakovať až do zastavenia, ak chceme, aby zvuk bol prehrávaný donekonečna.

Obrázok blogu


To je všetko, takže hor sa do ozvučených Vianočných prezentácií! ;-)

Skryť Zatvoriť reklamu