Štart Gira na Slovensku?

Písmo: A- | A+

Prečo je šport pre spoločnosť dôležitý a zásadný ? Šport má veľký spoločenský aj národný význam, ponúka možnosť identifikácie, jednotlivca aj kolektívu. Umožňuje miestnu identitu, medzinárodné zastúpenie.  Šport má moc meniť svet.

Talianske Giro po Slovensky.

Ponuka organizovať Giro na Slovensku, sa neobjaví každý deň, ako si niekto myslí pripadne je o tom presvedčený. Varianty sú dve, buď kontaktuje organizátor za účelom reklamnej podpory a spoločného záujmu krajiny, šport. história, športovec, lokalita alebo jednoducho financie a politika, teda Zaplatíme a STOP.

Prezentacia Giro 2021
Prezentacia Giro 2021 (zdroj: RCS Italia)

V prípade Slovenska sa prejavilo množstvo faktorov, ktoré jednoznačne presvedčili organizátora nás osloviť. 

Posudzovať akciu podľa naších bežných štandardov (hospodárnosť, efektívnosť a účelovosť) je úplne mimo reality, kedže sa jedná a výnimočnú akciu medzinárodného významu. Priamo povedané “Projekty celoštátneho významu” sa nedajú posudzovať prísne podľa naších tabuliek s použitím terminológie nášho zákona o finančnej kontrole a audite. Je to výnimočný stav projektu svetového významu.

S pohľadu ekonomicko-investičného zámeru, je veľmi dôležité hodnotit projekt s dlhodobím efektom, nakoľko sa jedná o podporu turizmu - cestovného ruchu ako aj sektoru gastronómie, no a to ma dlhodobý efekt, zároveň a mometálne je ťažko odhadnuť jeho výšku zisku a aj ho vyhodnotit…

5 kontinentov, 200 krajin, 1600 programov v priamom prenose, v 20 000 televiznych hodinách vysielania, výsledok je cca.850mil sledovateľov denne, a nezabúdajme na sociale siete, teda výhoda reklamy využitelná po dobu 3 rokov.

P.Sagan 2021
P.Sagan 2021 (zdroj: RCS.itl)

V roku 2014 Belfast počas hlavného týždňa projektu “Big Start” svojimi agentúrnymi výstupmi, zinkasoval na ubytovacej dani cez 2,8 mil Eur počas 10 dni. Daň bola od 1,00 - 1,50 - 2,00 euro záležalo na lokalite a dĺžke pobytu. 

Gran Fondo Belfast malo cez 3.000 učastníkov a pokračuje vo svojej aktivite dodnes v rekordných čislach.

Hollandsko 2016 Appeldorn, investícia potvrdená organizátorom cez 8 Mil eur!! Na základe prieskumu a výstupov zo strany štátnych agentúr, bola počas roka 2016 vypracovaná štúdia-analýza, ktorá poukázala na investičný faktor zisku cez 50mil euro, a nárast turizmu v globále celého roka o 12% v mesiaci máj to bolo až 60%, teda počas Giro 2016.

Giro 2021 info.
Giro 2021 info. (zdroj: RCS.Milano)

Pri odhadovanej možnej investicií 12 Mil. euro je reálne možné, že Slovensko kvalitnou a nezávislou podporou aj samotného P.Sagana prekoná rekordy tak ako ich prekonáva on sám.

Alebo akou formou by ste poďakovali ako krajina samotnému P.Saganovi za reklamu ktorú za posedných 10 rokov vytvoril pre SLOVENSKO??

Skryť Zatvoriť reklamu