Pôvodne sme mali naplánovaný termín začiatkom apríla, ale vstúpili nám do toho prezidentské voľby.
Aj naša škola má širšie uplatnenie - keď treba, využíva sa aj ako priestor pre volebné miestnosti s urnami pre obyvateľov z najbližšieho okolia - tzv. Mierovej kolónie.
Veľkonočná besiedka je jednou z viacerých tzv. mesačných slávností, ktoré sa konaju približne tak raz za dva mesiace. Besiedka, alebo mesačná slávnosť máva zvyčajne rovnaký program, ktorý tvoria vystúpenia jednotlivých tried, počas ktorých môžu deti spolu so svojimi učiteľmi a učiteľkami predviesť rodičom, starým rodičom, komukoľvek, kto sa zúčastní, čo sa práve v uplynulom období učili, čomu sa venovali.
Nižšie ročníky 1 - 4 väčšinou naozaj predvádzajú program, ktorý je výberom z učebnej látky, ktorá bola práve na programe - máme možnosť vidieť scénickou formou ukážky z matematiky, slovenčiny, či cudzieho jazyka alebo eurytmie.
Vyššie ročníky si zvyčajne pripravia samostatný ucelený program - ktorý je súborom menších divadelných predstavení, kvízov pre obecenstvo, ukážok hry na hudobné nástroje či spevu.
1.) Pred besiedkou - v telocvični:

2.) Prváci s flautami

3.) Prváci: vystúpenie s flautou:

4.) Baby prváčky

5.) Prváci s pani učiteľkou triednou Alenkou

6.) Štvrtáčky: Bronka a Terezka

7.) Štvrtácia sa radia na vystúpenie: Klaudia, Samko, Peťo

8.) Piaty ročník: Bubeníčka - uvádza predstavenie o Gilgamešovi

9.) Piaty ročník: Divadelné predstavenie: Gilgameš
(vzadu s dlhými ušami sa rozťahuje osol v podaní Nathana)


Maťo ako Gilgameš s korunou na hlave

Gilgameš a jeho priateľ (Maťo a Andrej)


Záver hry (tentokrát sa všetko dobre skončilo)

10.) Krátky pohľad do obecenstva


A pokračujeme:
11.) Šiesty ročník
Formou názorných pokusov predstavil auditóriu, čo sa práve učili na hodinách fyziky či chémie
Zľava: Jonáš a ešte raz Jonáš



Pani učiteľka ako súčasť pokusu má na vlastnom tele potvrdiť, či sa všetko vydarilo tak ako malo:

Pri tomto poskuse s vyrábaním elektrického výboja sa vlasy ježili (ale nie nám v obecentstve)

12.) Na besiedkach nevystupujú len žiaci, ale často na záver si doprajeme aj nejakú tú menšiu lahôdku - napr. nám zahrá roková kapela z ôsmeho ročníka, alebo nám niečo zaujímavé zaspievajú učitelia, vychovávatelia, ktorí v škole navštevujú krúžok spevu.
Tieto hodiny spevu sú prístupné pre všetkých. Chodiť môže každý, kto má záujem, aj rodičia. Podobne ako krúžok spevu máme v škole - pre dospelých - aj napr. krúžok eurytmie, alebo sa rodičia stretávajú raz do týždňa pri volejbale.
Na škole istý čas pracoval aj dramatický krúžok pre dospelých, ktorý som veľmi chcela navštevovať aj ja, ale vždy začínal o 16.00 hod. a to ja ešte trčím v práci. Takže z môjho amaterského divadelníctva napokon nebolo nič. Veľmi ľutujem, rada by som také niečo v živote skúsila. Momentálne divadelný krúžok nepracuje, pani učiteľka, ktorá ho viedla nestíha, má dve malé deti.
Tentoraz nám na besiedke zaspieval spevácky zbor zložený z učiteľov, vychovávateľov, rodičov a kohokoľvek, kto chcel spievať a chodil na nácviky spevu:

Speváčky: pani učiteľky triedne:
Zľava: 2.ročník - Zuzka, 4.ročník - naša Ivanka, 1. ročník - Alenka

Speváci: páni učitelia:
Zľava: Marián - triedny učiteľ v 6.ročníku (robil rozhovor pre SME s Karolom Sudorom), a pán učiteľ Janko - má na starosti výuku v dieľňach

Zľava: Alenka - pani učiteľka triedna v 3.ročníku, vedľa mamička Tánička

Po veľkonočnej besiedke nasledovalo občerstvenie a bazár, na ktorom sme si mohli zakúpiť výrobky našich detí s tématikou Veľkej noci. Fotografie z bazáru tvoria ďalšiu časť tohto fotoseriálu.
Za fotografie ďakujem ich autorovi, ktorým je:
kolega - rodič, otec, IT človek, fotograf: Dominik Bugár