Blíži sa piatok...

...a v taký krásny deň sa dá veľa robiť. Hlavne večer. Tak napríklad: len tak si hovieť doma, kukať filmík a chrúmať čokoľvek, ísť si zaplávať- večerné kúpanie, ísť si sadnúť s priateľmi, alebo vybehnúť na disko...Ja vám však chcem ponúknuť niečo iné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
obálky zbierok
obálky zbierok 

Ale úplne iné. Ak ste teda zo Žiliny alebo okolia.

Tento týždeň sa v piatok 15. januára v Žiline budú konať dve veľmi zaujímavé akcie, z ktorých máte možnosť si vybrať. O jednej si môžete prečítať na web adrese http://zilina.sme.sk/c/5187181/v-piatok-sa-zacina-medzinarodna-liga-improvizatorov.html .
Jedná sa o udalosť, ktorá má svojich stálych priaznivcov. Ide o medzinárodnú improligu, počas ktorej sa určite vaša bránica trošku ponamáha.

Ak však máte radi niečo pokojnejšie, alebo vám jednoducho nie je do smiechu, môžete sa staviť na Stanici Žilina- Záriečie o 19:00, kedy sa začne Poézia naživo: Chodec a Jednotlivec. Čo sa o nej môžete dočítať na web adrese http://www.stanica.sk/main.php?page=PROGRAM ? --> „Noví básnici Peter Staríček a Pavol Garan čítajú zo svojich knižiek na striedačku s mladými hudobníkmi Ondrejom Golisom (gitara) a Mariánom Štúňom (husle). Živý večer s mladou slovenskou literatúrou a možno začiatok nového cyklu živých čítaní.. ... Tentoraz to budú dvaja básnici, ktorí sa neboja rýmov a zbytočne neintelektualizujú. Celý večer moderuje Ján Cíger z Literárneho klubu Mädokýš z Martina."
A aby som vás ešte trošku viac navnadila pripájam tu aj na ukážku ich básne (s ich láskavým dovolením), nechajte sa teda prilákať:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Revolver a neha

7

Milujem ťa ako primitív-

nemám limity...

Ani inú starosť. Nemám)

zmilovanie, moja mňamná,

moje mäso na rošt.

Nepozeraj sa tak na mňa, neviem,

čo sa stane. Všetko je len teraz-

pre raz, pre lásku.

Cezo mňa sa k tomu prehláskuj.

(Garan, P.- Jednotlivec (Trochejský kôň), Vydavateľstvo DALi, Košice 2009 )

Obraz

Klimt sa asi musel zblázniť,

keď ich obliekol do zlatej

a nechal ich v tej póze

bozkávať sa. Ona,

s privretými viečkami,

v kolenách pokrčená. On,

určite náruživý milenec,

príliš zaujatý, aby sme

mu videli do tváre. Všetky

kvety z jej vlasov k nohám

opadali. Možno roztiahol

záves ich spálne práve

vo chvíli, keď je ženské

SkryťVypnúť reklamu

telo hmatateľnejšie.

(Staríček, P.-Chodec, Vydavateľstvo DALi, Košice 2009 )

Nezostáva mi nič iné, len dúfať, že dáte súčasnej literárnej tvorbe šancu a v piatok večer sa stretneme na Stanici Žilina- Záriečie.

PS:prípadne, ak nie ste zo Žiliny, môžete nvštíviť stránku http://garan.poetickej.net/basnik/index.php a prečítať si i viac básni P. Garana.

Zuzana Vozárová

Zuzana Vozárová

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

dieťa Mesiaca s otvorenými očami hľadajúce všetky odtienky života Zoznam autorových rubrík:  fotografieodlesky dní, spomienkymoje výtvorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
INESS

INESS

107 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu