Top 10 najlepších filmov

Film je umenie, ktoré má rád asi každý z nás. Film si môžeme pozrieť v televízii, kine a v najnovšie aj v mobile. Ponúkam filmy, ktoré by mal každý nadšenec filmov vidieť aspoň raz. Sú to filmy, ktoré urobili zlom a ponúkajú naozajstný zážitok, ktorý chytí za srdce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

10.Hotel Rwanda

Film podľa skutočnej udalosti zobrazuje občianskú vojnu a genocídu v Rwande roku 1994. Rok pred tým vznikne kmeňová vojna medzi kmeňmi Hutu a Tutsi. Hlavný hrdina, manažér hotela Paul ubytuje vo svojom hoteli tutsijských utečencov a tým im zachráni život. Dojímavý film o ľudskej odvahe a dobrom srdci.

9. Kult hákového kríža

Derek je rasista, ktorý sa po zabití černocha dostáva do väzenia, kde sa jeho postoj zmení. Po prepustení však zisťuje, že jeho brat Danny ide v jeho šľapajách. Film má početné retrospektívy a ukazuje pravý, realistický obraz rasizmu nielen v USA.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

8.Sedem

Thriler v hlavných úlohách s Bradom Pittom a Morganom Freemanom. Hlavný predstavitelia sú poručíci a vyšetrujú vraždy spáchané podľa siedmych hlavných hriechov. Film je veľmi napínavý a koniec veľmi prekvapivý.

7.Dokonalý trik

Film o dvoch kúzelníkoch- bývalých kamarátoch, ktorí sa snažia vymyslieť dokonalý trik. Náročný film Christophera Nolana pri ktorom sa určite nudiť nebudete. Veľmi prekvapivý koniec filmu nad ktorým budete ešte dlho uvažovať.

6.Pianista

Hlavný hrdina Wladyslawa Szpilman je klavírista židovského pôvodu, ktorý sa pretĺka životom vo Waršavskom gete a príde o celú svoju rodine pri holokauste. Dojímavý film režiséra Romana Polanského je natočený na motívy skutočného príbehu a mnohých dojme k slzám

Skryť Vypnúť reklamu

5.Requiem za sen

Drogovo závislý Harry a jeho priateľka Marion sa snažia utecť z reality braním heroínu. Harryho matka sa pokúša schudnúť a tak začne brať nebezpečné tabletky, energetické tabletky. Po neúspešnom obchode sa Harry dostáva do problémov... Film je dokonalou ukážkou toho akú nebezpečnú moc majú drogy.

4.Rainman

Charliemu(Tom Cruise) práve zomrel otec a on zisťuje, že má staršieho autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). Najprv ho chce len využiť pre peniaze, ktoré Raymond zdedil neskôr zisťuje, že si k svojmu bratovi nachádza cestu. Dustin Hoffman za túto úlohu získal sošku oscara.

Skryť Vypnúť reklamu

3.Schindlerov zoznam

Oskar Schindler je priemyselník, ktorý v Krakove vybuduje továreň na výrobu hrncov. Vo svojej továrni zamestnáva židov, ktorých takto zachránil pred istou smrťou. Film ovenčený siedmimi oscarmi, s nádhernou hudbou taktiež podľa skutočnej udalosti.

2.Forest Gump

Oscarový film ukazuje dojímavý život Forresta Gumpa, ktorý prechádza životom v rôznych obdobiach, či sú to šesdesiate alebo sedemdesiate roky. Dramatický dej, je sčasti doplňovaný vtipnými gagmi, ktoré robia film zaujímavejší a krajší.

1.Vykúpenie z väznice Shawshank

Jeden z najkrajších filmov aké som kedy mala možnosť vidieť. Andy je neprávom obvinený za vraždu manželky a jej milenca. Dostáva sa do najprísnejšieho väzenia kde sa stane obľúbeným aj pre jeho účtovnícke schopnosti. No nikdy neprestáva dúfať, že sa z väzenia dostane. Nádherný film s úžasnými hercami, hudbou a dejom.

Skryť Vypnúť reklamu

Tieto filmy sa nemusia zhodovať v vašími predstavami o dobrom filme. Tieto filmy som zoraďovala podľa toho ako mňa chytili za srdce. Oplatí sa však ich vidieť.

Zuzana Zarembová

Zuzana Zarembová

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radšej budem nenávidený za to kto som, ako milovaný za to kto nie som!Kurt Cobain Zoznam autorových rubrík:  historiajedlonáboženstvocestovaniesťažnostifilmySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu