martin - hollywood

Ako prvé by Vás asi napadli , ich úžasné Hollywoodske STARS. A čo mi ich tu nemáme? Keby toto niekto tvrdil , myslela by som si , že o Martine nevie nič. Veď predsa my máme ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Martin – Hollywood

Takže na úvod by som sa asi trošku predstavila. Volám sa Lucia , už 2 dni mám 13 rokov a som z Martina. A som za to vďačná. Omnoho vďačnejšia ako by som mala žiť v nejakom Hollywoode. A chápem , že je Vám to asi trošku divné. Keď som akurát písala tento text , počúvala som pesničky a neverila som tomu čo tu píšem a prišlo mi to ako totálne šialené. Ale mám na to aj celkom logické vysvetlenia. Môžeme začať.

Ako prvé by Vás asi napadli , ich úžasné Hollywoodske STARS. A čo mi ich tu nemáme? Keby toto niekto tvrdil , myslela by som si , že o Martine nevie nič. Veď predsa my máme nášho perfektného Karola. A okrem toho...na to aby o tých perfektných Hollywoodoch aj niekto vedel , robia milión rozhovorov do televízií a časopisov , no náš spokojný Karolko si len behá po námestí s tamburínou v ruke , nerobí žiadne rozhovory a poznáme ho všetci.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako druhé by Vás napadlo čo? Ich perfektné bývanie v mrakodrapoch? A čo je na nich také úžasné? My tu bývame v našich maličkých panelákoch a myslím , že sú omnoho lepšie ako tie ich obrovské mraky drápajúce bydliská. Veď čo je také dokonalé na tom , že keď chcete ísť hore , musíte najskôr ísť 20 minút výťahom. A okrem toho si vezmite príklad z normálneho života. Povedzme , že za Vami prišiel Váš frajer o 10 večer a vy mu chcete pošepkať , nejakú romantickú vetu. Z paneláku 3 poschodia by to ešte šlo , ale zo 78 by ste s tým mali asi problém. Viď Rómeo a Júlia.

Alebo Vás ešte napadá ich úžasný MacDonald? Alebo ich úžasné bilbordy na ktorých je malá sladká buchta , uprostred plátok tenkého mäsa a celé to má oblečené nejaký chlapík? Vraj super JOB. Kde sa to pchá na náš poriadny hambáč z Frita? A to ani nehovorím o ich ľade. Ich nenapadne dať vodu do mrazničky a počkať kým zamrzne , na to aby mohli mať colu samozrejme light s ľadom musia večer skočiť do obchodu a kúpiť si ho.

Skryť Vypnúť reklamu

Už Vás opúšťa , ten super dojem z Hollywoodu? To ešte stále nie je všetko.

Tak si vezmite napríklad prírodu. Na to aby ste sa dostali v Hollywoode do nejakej aspoň akej-takej prírody , musíte ísť hodinu autom a potom sa s obrovským šťastím a mapou v ruke dostanete možno na nejakú lúčku s rozmermi meter krát meter , kde bude ešte 20 ľudí , behať bosých v obleku po trávniku. Zatiaľ čo tu , nech pôjdete akýmkoľvek smerom , za menej ako 15 minút , budete v nádhernej prírode plnej múch , včiel , komárov , chrobákov a neviem čoho všetkého ešte.

A ak Vám to stále nestačilo ešte môžem spomenúť ich perfektnú gramatiku. Na to aby sme napísali Č mi napíšeme jednoducho c a nadeň len malú zakrútenú čiarku. Pokiaľ by ste chceli napísať č v Hollywoode , museli by ste napísať v lepšom prípade S H a v horšom S H A alebo E S H alebo ešte neviem aké písmenkové kombinácie. A to ani nehovorím o našom ô. Viete si predstaviť povedať nejakého Hollywooďana ô. V lepšom prípade by so seba dostal u alebo o a v horšom ä čo je zase jedno z našich výnimočných písmeniek.

Skryť Vypnúť reklamu

A aby sme to mali kompletné. Nezabudnime na umenie. My máme v Martine naše perfektné Slovenské komorné divadlo. A čo majú oni? Veľké Čínske divadlo. No povedzte , čo je to za logiku mať veľké čínske divadlo v Hollywoode. Tam možno máte super miesta – do polovice divadla čiže 50 rady. U nás sa síce môžete posadiť maximálne do 20 rady ale určite budete perfektne vidieť. Zatiaľ čo z 50 rady uvidíte tak maximálne zakrpateného ................................... u nás uvidíte perfektne z 20 rady , ako si Marek Geišberg cvrkne do nohavíc v predstavení Zabudni na Hollywood.

Myslím , že potom ste určite aj vy zabúdate na Hollywood a ste rady , že ste z Martina.

Lucia Zvedelová

Lucia Zvedelová

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Inšpiruje ma život sám :) Potom už ho len treba napísať s humorom sebe vlastným a... Tak vzniká môj blog :) Zoznam autorových rubrík:  PrózaPoézia

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu