Profesor ekonómie Nouriel Roubini (prezývaný aj Dr. Doom) sa domnieva, že nastal čas, aby Grécko zbankrotovalo a vystúpilo z európskej menovej únie. (Financial Times, Business Insider, FinWeb)
Dr. John P. Hussman (prezident spoločnosti Hussman Funds) sa domnieva, že bankrot Grécka je ešte možné o niekoľko mesiacov oddialiť pomocou ďalších peňazí, avšak s významným nárastom ich objemu. Podľa neho je lepšie zachovať kapitál pre Grécko po vyhlásení bankrotu a na rekapitalizáciu bankového sektora.
Podľa Petera Tchira (zakladateľa hedgeového fondu) existuje 98 % pravdepodobnosť, že Grécko zbankrotuje (akutalne.sk).
Ratingová agentúra Fitch včera ohlásila, že očakáva „pravdepodobný bankrot" Grécka. Agentúra sa však nedomnieva, že Grécko zostane v Eurozóne. Donedávna agentúra hovorila iba o „čiastočnom bankrote" (ZeroHedge, Reuters).
Až 65 % ekonómov a analytikov oslovených agentúrou Reuters sa domnieva, že Grécko zbankrotuje, 50 % sa domnieva, že to bude do jedného roka (aktualne.sk).
Dominique Strauss-Kahn, bývalý šéf Medzinárodného menového fondu sa domnieva, že Grécko nedokáže splatiť svoje záväzky (ZeroHedge).
Tiger Robertson (zakladateľ investičnej firmy Tiger Management Corp.) očakáva bankrot Grécka a podľa neho je Európa v „stave finančného kolapsu" (ZeroHedge).
Podľa neoficiálnych správ holandského ministerstva financií sa bankrotu Grécka nedá vyhnúť (ZeroHedge).
Mario Blejer, riaditeľ argentínskej centrálnej banky v čase finančného kolapsu v roku 2001, tvrdí, že grécky dlh je nesplatiteľný a odporúča Grécku, aby prestalo splácať úroky na dlh a zastavilo ekonomický prepad, ktorý ohrozuje Európsku úniu (Bloomberg).
Gerald Celente, riaditeľ Trends Research Institute (2010):
Ako najlepšiu alternatívu pre Európsku úniu predstavuje podľa Richarda Sulíka bankrot Grécka (SME).
S Richardom Sulíkom súhlasí americký investor Jim Rogers (2010). Pre samotné Grécko a EÚ by bol lepší bankrot:
Naopak slovenský minister financií Ivan Mikloš sa domnieva, že bankrot Grécka by bol ešte horší, ako jeho ďalšie zachraňovanie (tlačová služba SDKÚ).
Alexander Ač sa domnieva, že Grécko čoskoro zbankrotuje bez ohľadu na ďalšie okolnosti pre dlhovú defláciu (úroky na 1-ročné dlhopisy prekročili 130 %), nasledovať bude Írsko, Portugalsko, Taliansko a Španielsko, neskôr pravdepodobne tiež Francúzsko (ktoré je naviazané iba na Taliansko 410 miliardami eur) a Veľká Británia a USA. A Japonsko.