Ako na skorumpovaných a neschopných prokurátorov? Súkromnou trestnou žalobou!

Naši politici sa stále skrývajú za to, že s prokurátormi sa nedá nič robiť. Že nie je liek na to, že gauneri majú (skoro) vždy navrch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

A prokurátori sa tvária, že ich remeslo je strašne zložité a dôležité, a teda že ho nemôže robiť nik iný ako oni.

Tak teda, aby sme tomu rozumeli správne, povedzme si, že všetci prokurátori v predrevolučnom Československu boli členovia komunistickej strany. A myslím všetci, nie skoro všetci, ale úplne všetci. 100%. No a táto právnická „elita“, teda tí, čo boli členovia organizácie zákonom označenej ako zločinná, stanovujú pravidlá, zaúčajú novonastúpených prokurátoríkov ich remeslu, udávajú tón a presviedčajú nás, že všetko je v poriadku. Že je v poriadku, že takmer nič nevyšetrujú z vlastného podnetu, a že aj veci založené na trestných oznámeniach z veľkej časti odkladajú. Že politických a iných mafiánov udržiavajú v stave istoty o ich beztrestnosti a že čím väčšie svinstvo sa prokurátorovi oznámi, tým lepšie to zametú pod koberec, zahrajú dostratena a vyššie tak posunú latku oficiálne potvrdeného priestoru, v ktorom majú kriminálnici voľný priestor na ich pôsobenie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Len čiastočnou výnimkou je občasný prípad, kedy je zverejnený zahanbujúci videozáznam. Vtedy zametanie pod koberec nie vždy funguje (samozrejme, ak sa nejedná o prípady samotných prokurátorov a sudcov, ako to bolo v bare Bonanno – tam je „imunita“ absolútna, veď ako inak?, sú to "naši").

No a na prípady, kedy sa to nepodarí zmiesť pod koberec, si politici vymysleli inštitút dohody o vine a treste, kedy sa prokurátor dohodne s obžalovaným a súd to schváli. Toto je poistka pre tých, ktorí majú na to, aby si to mohli „vybaviť“ aj u sudcu aj u prokurátora. Miesto toho, aby sa celospoločensky najodpornejšie najťažšie stíhateľné kauzy (Mariacci, rozkrádanie) riadne trestali na odstrašenie páchateľov, tak sa to mizivé percento vecí, ktoré sa ako keby nedopatrením dostane pred súd, „dohodne“ na všelijakých podmienečných alebo peňažných trestoch! Pritom, keby sa robil rozbor ekonomického postavenia (alebo kontaktov na prokurátorov) u tých, ktorým sa podarilo dosiahnuť takúto dohodu, som si istý, že by sme zistili, že tí, čo majú peniaze (a kontakty), sú akosi disproporčne úspešnejší v porovnaní s chudákmi, čo nemajú na vybíjaného obhajcu alebo sa znepáčili našim mocipánom.

SkryťVypnúť reklamu

Naši politici sa tu teda 25 rokov farizejsky vyhovárajú na prokurátorov, hrajú divadlo v parlamente s voľbou prokurátora, vypočúvaním súdruha "špeciálneho" a pod.) a mlčia o tom, že im nič nebráni v tom, aby zjednodušili trestný poriadok tak, aby jeho terajší labyrint prestal byť prostriedkom úniku pre zločincov, a aby zaviedli možnosť súkromnej trestnej žaloby, ktorú by poškodený mohol viesť miesto prokurátora (alebo povedľa prokurátora) v prípadoch, kedy prokurátor trestný čin riadne nestíha.

Len SaS má zavedenie súkromnej trestnej žaloby poškodeným vo svojom volebnom programe tak, aby prokurátori nemohli zametať trestné činy pod koberec. A aby tí, čo sú dnes mocní, sa stali trochu rovnejšími s nami ostatnými.

SkryťVypnúť reklamu

Aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Alojz Baránik

Alojz Baránik

Bloger 
  • Počet článkov:  74
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zástanca spravodlivosti aj tam, kde to nie je ľahké.Poslanec NR SR. Tím líder strany SaS pre súdnictvo a spravodlivosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu