Krátke vysvetlenie „Programových priorít“ 3. Ficovej vlády

Robert Fico s komplicmi Procházkom, Bugárom a Dankom (ProFiBúDa) predstavili „Programové priority“ ich vlády. Ako vieme, podvodníci sa dohodli so zlodejmi na tom, že budú takto vládnuť spoločne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Aby podvodná povaha ich postavenia bolo zachovaná, predložili nám, okrem inteligenciu 8-ročného dieťaťa urážajúcich zdôvodnení, aj jeden podobne trápny súbor „Programových priorít“ ich vlády. Poďme si ich okomentovať tak, ako boli uverejnené v SME:

„Boj proti“ korupcii.

Základom boja proti korupcii je to, že ho vedie niekto kto sám nie je korupčník. Toto sa akosi do programu vládnych korupčníkov nedostalo. Čo sa dostalo, sú nasledujúce body, ktoré majú presvedčiť aj niekoho, kto má ukončenú základnú školskú dochádzku, o tom, že sa niečo v tomto mafiánskom štáte zmení:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
 • Prijatie účinného protischránkového zákona vzťahujúceho sa na všetky verejné zdroje

Nevieme, čo toto znamená. Ak sa nebude kradnúť cez schránkové firmy, bude sa kradnúť nejako inak. Ak ale kradnutie inak nepôjde, bude sa to robiť ďalej cez schránkové firmy, asi trochu zložitejšie s tým, že sa všetko zabezpečí tak, aby príslušný vládny policajt, prokurátor a sudca konal tak, ako sa konalo 25 rokov doteraz. Nikdy nebol nikto za nič podobné zavretý. Ak by mal byť, bude to ten, kto vlastní túto „vládu“.

 • Začlenenie iniciatívy „Rule of Law“ do Programového vyhlásenia vlády SR

Toto vyzerá celkom pekne, ale samozrejme to nič neznamená, pretože vládu práva realizujú ľudia. A ľudia sú v danom prípade tí, ktorých tam dosadili členovia tejto vlády (a ich stranícki kolegovia), komunisti a mafiáni.

SkryťVypnúť reklamu
 • Dôsledné uplatňovanie princípov otvoreného vládnutia

Nič neznamenajúce, bezobsažné prehlásenie, ktoré je na smiech každému, kto žije v tejto krajine. To akože odrazu bude každý mať možnosť vedieť, koľko Fico a spol. berú na úplatkoch? Odkiaľ majú peniaze na to, aby žili ako miliardári (hodinky, autá, domy, byty, milenky?)

 • Úsilie presadiť ústavný zákon o preukazovaní zákona o pôvode majetku s cieľom jeho reálnej účinnosti

To naozaj? S týmto budú súhlasiť vlastníci štátu? Nedajte sa vysmiať! Skôr je to šikana na slušných, ako niečo, čo by znamenalo, že napr. Počiatek bude musieť vysvetliť za čo si kúpil všetko, čo užíva on a jeho rodina.

 • Vytvorenie podmienok na zavedenie osobnej hmotnej zodpovednosti osôb nakladajúcich s verejnými zdrojmi

No jasné! A žalovať, súdiť tieto osoby bude kto presne? Tí vaši komunistickí a mafiánski prokurátori a sudcovia?

SkryťVypnúť reklamu
 • Zákonná úprava zákazu poskytovania a prijímania neetických výhod

Akože neetické výhody nie, ale rabovačka pokračuje plynule (len čísla niektorých účtov sa zmenia).

 • Zdokonalenie a rozšírenie systému povinného zverejňovania zmlúv

Zverejňovanie zmlúv vlastníkom štátu nevadí, pretože pochopili, že im stačí nájsť si výhovorku, čím vznikne spor o to, kto má pravdu, no a ten spor rozhodne viete kto (pozri vyššie).

 • Zavedenie protikorupčnej doložky pri návrhoch zákonov

Tak už nám len pomôže – niečo napísať na kus papiera tak, aby o tom, či to bolo alebo nebolo dodržané, rozhodovali kreatúry na prokuratúre a súdoch.

 • Posilnenie ochrany verejného záujmu v záväzkovo-právnych vzťahoch

Tak toto je z hlavy nejakého komunistického dementa – už len to nám chýba, aby sa verejnosť (rozumej „štát“) mohol ešte viacej vyvyšovať nad každého z nás.

 • Profesionalizácia štátnej správy a vymedzenie politických nominácií

Jasné! Zabetónujme v štátnej správe tých zlodejských analfabetov, ktorých si tam Fico a spol. dosadili, od štátneho tajomníka po vrátnika!
 

SkryťVypnúť reklamu

Polícia a súdy

 • Inštitucionálne posilnenie nezávislosti kontroly činnosti ozbrojených zborov

Toto znamená, že sa vytvorí nejaká inštitúcia, ktorá bude kontrolovať políciu. Akože, lebo ich šéfom bude Fico. A v konečnom dôsledku budú zase rozhodovať viete kto, viď vyššie.

 • Posilnenie parlamentnej kontroly menovania prezidenta PZ SR a obmedzenie možností jeho odvolania na zákonom ustanovené dôvody.

Veľmi nebezpečné, pretože parlament bude mať kontrolu len „posilnenú“, ale odvolať šéfa polície nebude môcť, a ak, potom bude v konečnom dôsledku rozhodovať súd zložený z komunistov a mafiánov.

 • Zvýšenie verejnej kontroly justície od výberu cez hodnotenie až po disciplinárne konanie sudcov, posilnenie občianskeho prvku v Súdnej rade SR

Verejná kontrola súdnictva komunistom a mafiánom na súdoch vôbec nevadí, pretože verejná kontrola nič nemôže. Žiaden sudca u nás nikdy nebol zbavený svojej funkcie (bez ohľadu na to, akého zverstva sa dopustil) kvôli verejnej kontrole. Jednoducho sa verejná kontrola ignoruje a basta (viď „osobný“ sudca Penty, predsedovia súdov v Bratislave a i.).

 • Zvýšenie osobnej zodpovednosti za rozhodovanie sudcov

No určite! A v prípade sporu budú rozhodovať zase len tí istí sudcovia, ako o ich „diskriminačných“ žalobách.

 • Zavedenie zásadných opatrení na zvýšenie efektívnosti súdov s cieľom zrýchlenia súdneho konania

Bezobsažný „záväzok“, ktorý nie je možné splniť so súčasnou personálnou základňou súdov a ktorý nik z jeho autorov nijako neplnil ani keď k tomu doteraz mali možnosť.

 • Úsilie presadiť ústavný zákon o tvorbe Ústavného súdu SR

To nič neznamená – celkom prázdne.

 • Pripraviť nový zákon o spravodajských službách a ich kontrole

Ako vyššie – nik nevie, či to bude lepšie ako doteraz, kedy spravodajská služba slúži mafiánom vo vláde.

Alojz Baránik

Alojz Baránik

Bloger 
 • Počet článkov:  74
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Zástanca spravodlivosti aj tam, kde to nie je ľahké.Poslanec NR SR. Tím líder strany SaS pre súdnictvo a spravodlivosť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu