Mimochodom, rasizmus...5. ...na ktorých životoch teda záleží?

Polícia slúži verejnosti. Zneužívanie jej právomoci je vážna záležitosť, ktorá by sa nemala bagatelizovať ani ignorovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Myšlienka, že jej správanie je v černošských štvrtiach veľkých miest na celom svete tým hlavným problémom tak, ako to presadzujú aktivistické hnutia vrátane BLM, ako aj mnohí ľavicoví politici, nevychádza z reality, ale z postmodernistickej politiky identity.

Viac než polstoročia od dní najväčšej slávy hnutia za občianske práva v USA dnešní samozvaní ochrancovia čiernej Ameriky nemajú žiadny program okrem vykrikovania o bielej nadradenosti či privilégiách. Nemajú zmysluplnú politickú víziu. Neponúkajú žiadne skutočné riešenia. Pre tých, ktorí s nimi nesúhlasia majú len hnev, nadávky a hrozbu súdnej žaloby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na ich čele sa dnes zubami nechtami držia Jesse Jacksson a Al Sharpton. Jacksson je teraz síce politicky menej aktívny, no jeho organizácia Rainbow/PUSH je stále vplyvná. Jeho Wall Street Project, ktorý v princípe vydiera veľké a úspešné korporácie v mene riešenia rasových problémov v korporátnej Amerike, vynáša ročne desiatky miliónov dolárov. V minulých rokoch tieto metódy preniesol do firiem zo Silicon Valley, ktoré z väčšej časti radšej zaplatili len aby mali pokoj. V roku 2015 Najvyšší šéf Apple Tim Cook súhlasil, že firma minie okolo 50 miliónov dolárov na opatrenia v záujme "rasovej diverzity" po tom, čo sa s Jackssonom stretol.

SkryťVypnúť reklamu

Sharpton sa teraz teší rešpektu aký mal Jacksson kedysi. Jeho postavenie predstavuje okrem vplyvu na spoločenské a politické dianie aj kredibilitu aká so sebou prináša značný nárast finančných príspevkov pre jeho organizácie. Na oslave jeho šesťdesiatky v luxusnej reštaurácii Four Seasons v New Yorku sa zúčastnili ťažké kalibre americkej politiky. Akcia bola vedená ako večer určený na získavanie finančných prostriedkov pre jeho organizáciu. Okrem toho bežne získava príspevky od firiem vyhrážaním sa bojkotom ich výrobkov alebo firiem ako celku. REV. AL SOAKS UP BOYCOTT BUCKS (nypost.com) Podľa článku v New York Times k novembru 2014 jeho firmy dlhovali na federálnych a štátnych daniach 4,5 milióna dolárov. Sharptonova organizácia "National Action Network" (NAN) v roku 2014 vyzbierala o dva milióny dolárov viac, než v roku predchádzajúcom. Súčasne s tým jeho ročný plat vzrástol z 241.545 na 412.644 dolárov vrátane bonusu 64.400 dolárov. Ale veľký Al je nedotknuteľný. Samozrejme, bolo ho vidno na každej akcii, ktorá sa konala po smrti George Floyda a iných černochov zabitých bielymi policajtmi v USA.

SkryťVypnúť reklamu

Obrázok blogu

Malá odbočka. V prvej epizóde amerického seriálu z právnického prostredia "Boston Legal" žaluje černošská matka veľké divadlo, že nevybrali jej dcéru do hlavnej postavy kultového muzikálu, pretože malú sirotu Annie odjakživa hralo belošské dievčatko. Teda žaluje ich za rasové profilovanie. Klip verne ilustruje prístup reverenda Ala:

Keby sme sa poctivo pozreli na prípady, ktoré rozbúrili vášne hnutia BLM, našli by sme len zopár, možno žiadne, rasovo motivovaných vrážd, slušné množstvo poľutovaniahodných tragédií, ktoré v príliš veľkej miere zahŕňajú prepracovaných policajtov pracujúcich v komunitách s príliš veľkou zločinnosťou a veľké množstvo krvavých fyzických konfliktov, ktorým sa mohlo predísť, keby na strane civilistu bolo primerane rozumné, normálne správanie sa. Väčšina ľudí pravdepodobne nebude prekvapená skutočnosťou, že kriminálnici, ktorí zaútočia na policajtov, majú väčšiu než priemernú šancu, že budú postrelení. Takmer žiadny z prípadov, kvôli ktorým hnutie BLM "protestovalo" v skutočnosti nezahŕňal neozbrojeného černocha bez kriminálnej minulosti, ktorý bol na ceste domov z kostola a následne bol popravený bielymi policajtmi. Médiá tiež často priložia polienko do ohňa rozdúchavaním vášni, no takmer nikdy sa nepíše o iných obetiach, ktoré sa nekvalifikujú ako povšimnutia hodné pre organizátorov hnutia.

SkryťVypnúť reklamu

Základný predpoklad, na ktorom BLM funguje, jednoducho nie je pravdivý. V roku keď vzniklo, bolo v USA políciou zastrelených menej než 1.200 ľudí, 258 z nich boli černosi a presne 17 z nich boli neozbrojení a a zastrelení bielym policajtom. Po tom, čo hnutie vyvolalo vlnu protestov a policajná kontrola podozrivých na uliciach priemerného mesta na stredozápade USA poklesla o 80%, počet konfliktov s použitím strelnej zbrane stúpol o polovicu.

Pred niečo vyše sto rokmi si Booker T. Washington, jeden z najvýznamnejších černošských intelektuálov, vzdelávateľov a lídrov konca 19. a začiatku 20. storočia, napísal:

"Existuje iná skupina farebných ľudí, ktorí sa snažia udržať problémy, ťažkosti a prekonané zlo černošskej rasy na očiach verejnosti. Naučiac sa, že zo svojich ťažkostí môžu mať dobré živobytie, vypestovali si zvyk zverejňovania prežitého zla - čiastočne preto, že chcú súcit a čiastočne preto, že sa to vypláca. Niektorí z týchto ľudí nechcú, aby černosi prišli o to na čo sa môžu sťažovať, pretože oni nechcú stratiť svoj džob."Booker T. Washington Quotes (Author of Up from Slavery) (goodreads.com)

Podľa oficiálnej webovej stránky BLM hnutie začalo " po tom, čo 17 ročný Trayvon Martin bol posmrtne (!?)postavený pred súd za svoju vlastnú vraždu a vrah, George Zimmerman, nebol braný na zodpovednosť za čin, ktorý spáchal."

Za posledných asi 40 rokov černosi tvorili viac než polovicu obetí vrážd, avšak skupina, ktorá sama seba nazvala "Black Lives Matter" nemala záujem vzniknúť, až kým černocha nezabil biely policajt. Evidentne žiadna z tých obetí, keď černoch zavraždil černocha nebola dostatočným dôvodom. Okrem toho v priebehu 503 dní medzi Trayvonovou smrťou a Zimmermanovým verdiktom bolo zavraždených niekoľko tisíc černochov, ich vrahovia však mali pigmentáciu Billa Cosbyho. Nestačilo to na vznik hnutia, ktorému vraj záleží na životoch černochov. Ako vlastne rozhodujú, kto sa kvalifikuje na to, aby kvôli jeho smrti vyvolali "protesty?"

Á propos, veteránka hnutia za občianske práva v Amerike Barbara Reynolds vo Washington Post napísala: "Vycvičení v tradícii Martina Luthera Kinga Jr., boli sme nenásilní aktivisti, ktorí získavali srdcia preukazovaním slušnosti a zmenili zákony posolstvom lásky a jednoty. Zdá sa, že BLM odmieta naše overené metódy. Toto hnutie ignoruje to, čo nás naučili dejiny... Po roku 1960 aktivisti konfrontovali davy belochov a políciu dôstojnosťou a slušným chovaním, niekedy sme počas protestov boli oblečení v kostolnom odeve, kľačali sme a modlili sa, aby sme ukázali na rozdiel medzi tými, ktorí predstavujú dobro a tými druhými. Na dnešných protestoch je však ťažké rozoznať legitímnych aktivistov od davu, ktorý vypaľuje a rabuje. Demonštrácie sú plné nenávistnej reči a vulgárností, s chlapcami, ktorým padajú nohavice a ukazujú spodné prádlo. Aj keď sa aktivisti BLM nezúčastňujú na chrapúnskom vyjadrovaní a obliekaní, ani to neodsudzujú."

Raper Jay-Z a jeho manželka Beyoncé sú veľkými podporovateľmi hnutia. Podľa Mic.com jeho globálna hudobná a zábavná platforma Tidal v spolupráci s Roc Nation mala v pláne darovať BLM a pár iným miestnym a národným podobným organizáciám jeden a pol milióna dolárov. Počas protestov vo Fergussone a Baltimore v rokoch 2014 a 2015 tajne financovali prepustenie zatknutých protestujúcich na kauciu.

Slávny člen hnutia BLM DeRay McKesson sa vzdal práce v školskej správe v Minnesote, aby sa stal profesionálnym protestujúcim. Keď sa Fergusson stal ohniskom rasových protestov, dav najatých demonštrantov spôsobil rozruch po tom, čo za svoj výkon nedostali zaplatené (5.000 USD mesačne). Ferguson Rent-A-Mobs Exposed – MatthewVadum.Com Vytvorili teda hashtag #CutTheCheck a dokonca organizovali protesty po sediačky v priestoroch organizácie MORE, ktorá ich mala vyplatiť. MillenialAU, jedna zo skupín, ktoré sa na týchto sedeniach podieľali, napísala sťažnosť vo forme otvoreného listu ľuďom, ktorí dozerali na financie spojené s BLM a umiestnili ho online. Okrem iného píšu: "V St.Louis organizátori a protestujúci vyčerpali 50.000 dolárov, ktoré boli k dispozícii a rozdali ich medzi ľudí v hnutí bez akéhokoľvek systému. Jeff Ordower, výkonný riaditeľ MORE prehlásil, že v priebehu ďalšieho týždňa alebo dvoch očakáva ďalších 57.000 dolárov, ktoré budú rozdané ľuďom v hnutí." Hired Black Lives Matter protesters start #CutTheCheck after being stiffed by ACORN successor group - Washington Times (archive.is)

Na druhej strane, jedna zo zakladateliek hnutia Patrisse Cullors musela odstúpiť z vedenia po otázkach spojených s financovaním a hlavne s tým, že sa jej podarilo nahromadiť luxusné nemovitosti v exkluzívnych strediskách USA (Malibu) v hodnote okolo 3,2 milióna dolárov.

BLM 'transferred millions to Canadian charity run by wife of co-founder for Toronto mansion' | Daily Mail Online

Takže tak.

Ešte sa vrátim k predchádzajúcej poznámke o tom, kto sa kvalifikuje na to, aby bol hodným pozornosti BLM.

Taleeb Starkes uvádza základné rozlíšenie: "Kvalifikujú sa černosi zabití belochmi. Je to menšina v menšine, ktorej smrť sa bude pripomínať viac než ich život. Diskvalifikovaní sú černosi, ktorých zavraždili iní černosi. Tí sa musia uspokojiť s anonymitou a jednoduchými pamätnými miestami. Nebudú vyhlásení za mučeníkov, ich pohreb nebude vysielaný v televízii, ich rodina nevysúdi žiadne peniaze ani nebude v ich mene založená žiadna nadácia. Na stránku na Wikipédii môžu tiež zabudnúť."

Napríklad kvalifikovaný:

Foto: Little T889, https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Michael_Brown
Foto: Little T889, https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Michael_Brown 

Nekvalifikovaný:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-3204522/Nine-year-old-girl-shot-dead-Ferguson-lay-doing-homework-mom-s-bed.html
https://www.dailymail.co.uk/news/article-3204522/Nine-year-old-girl-shot-dead-Ferguson-lay-doing-homework-mom-s-bed.html  

Asi ste uhádli, že na fotografii je vľavo vrah, vpravo obeť.

Podľa štúdie Tuskagee Institute bolo za 86 rokov medzi rokmi 1882 a 1968 v USA lynčovaných 3.446 černochov. V súčasnosti počet černochov zavraždených inými černochmi v USA toto číslo prekročí približne každých šesť mesiacov.

Čo na to hovoria mnohí bežní občania?

Pokračovanie.

Aby som nezabudol, zdroj použitých informácií nájdete v úvode k prvému článku tejto minisérie.

Plus:BLM Scrubs Website After Bill O'Reilly Exposes Them - YouTube

Mothers of black police shooting victims accuse BLM director of lying (msn.com)

To Black Lives Matter, No Lives Matter - The Objective Standard

Anton Kovalčík

Anton Kovalčík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  421
  •  | 
  • Páči sa:  374x

Vyštudovaný ekonóm. Som ryba, ktorá väčšinou pláva proti prúdu, aj keď niekedy narazí hlavou o kameň. Nemám rád nekritické prijímanie čohokoľvek, čo sa mi naservíruje. A som notorický optimista. Zoznam autorových rubrík:  Prežijeme?Web náš každodenný...Te Deum...Kde bolo tam bolelo...Infovojna.Wokenaci.Ekonómia (nielen) pre laikov.Heavy mentalČo na to profesor Higgins?Magistra vitae.SúkromnéNezaradenéVox popapuli.

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu