Čokoládové fontány

Ak niekto miluje čokoládu a má vyberaný jazýček, tak by sa mal vybrať do Belgicka, kde tečú čokoládové fontány.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Božský čokoládový nápoj, bol kedysi dostupný iba vybranej spoločnosti a to v časoch keď Krištof Kolumbus objavil čokoládu v novom svete a priviezol ju do Európy koncom 15. storočia. Odvtedy si už starý kontinent nevieme predstaviť bez chuti čokolády. 

Receptúry na výrobu čokolády boli a aj v súčasnosti sú utajované. Sú rodinným klenotom. Ale tvorivosť sa prejavuje i u výrobcov tejto delikatesy. A tak pestrosť chutí ale aj spôsobu úpravy a produkcie čokoládových výrobkov je v súčasnosti neobmedzený.Napriek tomu iba niektoré čokoládové výrobky sú vychýrené svojou špecifickou chuťou ale predovšetkým tradíciou kvality a spôsobu predaja. K ním patrí aj slávna belgická, ručne vyrábaná, čokoláda rôznych tvarov a chutí. Belgické čokoládové „bonbóny“ sa tradične plnia krémom alebo orieškami. Najkvalitnejšia čokoláda obsahuje až 100%  kakaového masla. Predáva sa ako tmavá, mliečna, biela. Horká čokoláda je takmer bez cukru a obsahuje až 90 % kakaa. Známe belgické čokoládové domy (The House of Chocolates) produkujú svetoznáme značky Charbonnel et Walker, Godiva, Ackermans, Neuhaus, Crown Royale, Duchy Originals,...a dajú sa prirodzene objednať a kúpiť i po internete. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Belgičania majú nielen dobrú čokoládu ale vedia ju aj s vkusom predávať. Predávať čokoládu je v Belgicku povolanie o umení aranžovania. Špecializované obchody lákajú okoloidúcich vôňou, farbami, tvarmi svojich výrobkov ale tiež spôsobom darčekového balenia. Majitelia obchodíkov obsluhujú s úsmevom a s radosťou. Okamžite reagujú na potenciálnych zákazníkov a vybrané kúsky im zabalia do hodvábneho papiera a uložia do nádherne vyzdobených škatuliek. A obchodníci sú vynaliezaví, lákajú do svojich obchodov i fontánami, z ktorých tečie čokoláda a pripravený keksík sa dá do fontánky namočiť a ochutnať... a tak doprajú aj ostatným, ktorí iba vstúpia a prehĺtajú sliny, ktoré tečú pri pohľade na tú krásu ale i na tú  cenu.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu