Balím si darčeky...

Dostala som klasickú predvianočnú otázku: „Čo Ti mám kúpiť pod stromček?“ Usmiala som sa v duchu. A aká je moja odpoveď ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (63)
Obrázok blogu

Najväčší dar je príchod malého človiečika na tento svet. Na jar sa narodila naša vnučka. Vycestovala som za ňou do ďalekých Bavor aby som ju privítala, aby som bola na blízku pri jej prvom plači, pri jej prvom úsmeve, pri prvých zovretiach mojich prstov v jej maličkých rúčkach. Je dar vidieť ju rásť, je dar vidieť ako sa učí poznávať seba, ľudí ale aj stále väčší svet okolo. Mám rada jej dotyky, jej malé - veľké hry. Je dar mať možnosť objať si ju a držať ju v náruči. 

Najväčší dar je zdravie. Keď mama ochorela, robila som si veľké starosti. Oči jej prestali slúžiť. Vysoký tlak aj šedý zákal sa v nich objavil. Bolo ich treba operovať. A pridružili sa i bolesti chrbtice. Mala strach a obavy ako to bude, keď bude odkázaná na iných. Operácie dopadli dobre. Na bolestivý chrbát sme kúpili kozmodisk. Boli sme často spolu, rozprávali sme sa aby sa jej obavy zmenšili. Je dar vidieť mamu znovu pobehovať po kuchyni ako spriada plány o tom, čo na Vianoce napečie, ako privíta svojich hostí, ako sa poteší v kruhu svojich najbližších, ktorí pri nej vždy stáli v jej radostiach aj v trápení. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najväčší dar je partner do každého počasia. Každé ráno ma pri počítači čaká voňavá káva, ktorú mi muž pripraví keď odchádza do práce. Vie, že keď sa zobudím a pozriem meily, pijem pri tom voňavú, vychladnutú kávu a spomeniem si na neho. Je dar vedieť, že človek nie je sám, že má pri sebe partnera, s ktorým môže rátať, keď je dobre aj keď je zle.  Je dar mať sa komu vyžalovať. Je dar mať sa komu vyrozprávať z radosti. Poznáme sa skutočne dobre ale stále ma vie prekvapiť. 

Najväčší dar je byť babičkou. Na dva prázdninové mesiace som sa zmenila z virtuálnej, na babičku na každý celý deň. Liezli sme s vnukom na stromy. Máme za sebou prvé veľké túry. Lovili sme spolu obrázky do fotoaparátu a potom sme v atlasoch hľadali názvy nafotených rastlín a chrobákov. Toto leto sme sa prvý raz potápali v seneckých jazerách. Zakladali sme malé vatry v záhrade, púšťali šarkanov, čítali knižky,...Je dar byť s vnukom celý deň, zobúdzať sa s ním a zaspávať pri ňom od únavy po dobrodružnom dni. 

SkryťVypnúť reklamu

Najväčší dar je vidieť, že sa dospelým deťom darí presadiť sa v živote. Ich čas už patrí vlastnej rodine a práci. Ich čas s mamou sa skrátil na minimum. Rozumiem tomu ale občas to bolí, keď si uvedomím, že mám deti, ale tak málo môžeme byť spolu. Je dar ak sa to podarí, ak sa kolo ich povinností na chvíľu zastaví a prídu pozrieť domov. Vypustia "paru" a osviežení odchádzajú znovu do sveta, ktorý už je iba ich. 

Najväčší dar je, keď práca dáva zmysel. Včera boli u mňa klienti, manželia. Chodili ku mne na konzultácie celý rok, pretože ich vzťah sa natoľko narušil, že sa rozišli. Ale chceli to skúsiť znovu. Po roku budú tráviť Vianoce spolu, on, ona a ich dve deti. Včera odchádzali a držali sa za ruky. Keď nastupovali do auta, on objal ju a ona objala jeho. Verím im, že si už poradia sami, že to obaja chcú pre seba aj pre svoje deti. 

SkryťVypnúť reklamu

Neviem, či sa dajú kúpiť krajšie darčeky ako tie, ktoré mi priniesol život tento rok. Najkrajšie dary som už dostala. Balím si ich  a viažem jemnou stužkou spomienok. A ešte pridávam čarovné slovo, ď a k u j e m ....

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu