
Strom made in kocka

Martin Brought

Vinárska oblasť - Martin Brought

Mama a dcérka

Keď vo svete zavládne mier...

Farebné mestečko v oblasti Martin Brought

Nádherné alpaky

Len si daj, zviera čarovné, len mi neodhryzni z prsta

Majiteľ týchto zvierat bola jedna prekrásna duša

Zoznámme sa, ja som černuľa...

Novozélandský Stonehenge

Neúnavna zberačka

Princíp nebies je žehnať a nie škodiť

Ostrov Mateu

Zeleň bez oleja

Ostrov Mateu, v pozadí hlavné mesto Wellington

Ostrov Mateu, ostrov vtákov, ale v časoch príchodu imigrantov na Nový Zéland aj skušobná karanténna stanica

Nech sa páči, sadnite si...




Hore nie je tučniak, ale vták...


Nikdy neprestávajte byť zvedavý...

Zelandia

Keď sa palma prezlieka za rastlinku...
Buďte šťastní, Hirax
Aktivity Hiraxa:
Štvrtok, 4. 11. 2010, 16:37, Bratislava, Svet knihy - Bene Libri (v centre mesta, Obchodná, druhé poschodie). Prvá Hiraxova čítačka k jeho štvrtému románu "Nauč ma umierať", ktorý už bude na mieste aj k dostaniu. Krstný otec - Janko Marton, poet zo Svitu, ktorému v tomto čase vyjde druhá básnická zbierka Eskimák na korze.
Piatok, 5. 11. 2010, 16:03-16:52, Bratislava, Knižný veľtrh Bibliotéka, Incheba. Druhá Hiraxova čítačka a krst k jeho štvrtému románu "Nauč ma umierať", ktorý bude v stánku Martinus aj k dostaniu. Krstný otec zatiaľ neznámy.
Piatok, 5. 11. 2010, 17:03-17:55, Bratislava, Knižný veľtrh Bibliotéka, Incheba. Stretnutie "špinavých" básnikov a ich boj veršom proti Matrixu. Zúčastnia sa: Tomáš Hrubý (zbierka Dieťa osudu), Ľubica "Lju" Mesarošová (zbierka Se/zóna pokušenia) a Pavel "Hirax" Baričák (zbierky More srdca a Nech je nebo všade).
Utorok, 9. 11. 2010, Považská Bystrica, knižnica, hlavná budova, čitáreň o 16:04. Čítačka Hirax.
Streda 10. 11. 2010 o 11:02 hod., Nitra, Krajská knižnica K. Kmeťka. Čítačka Hirax.
Streda 10. 11. 2010 o 16:27 hod., Nitra, knihkupectvo Martinus.sk, OC Centro Nitra - Akademicka 1. Čítačka Hirax.
Štvrtok, 11. 11. 2010, Svet, Oficiálne vydanie Hiraxovho štvrtého románu "Nauč ma umierať".
Štvrtok 11. 11. 2011(-1) o 11:11, Šaľa, gymnázium. Čítačka Hirax.
Utorok, 16. 11. 2010, 16:58 - 18:43, Martin, Bar Museum. Martinský krst nového Hiraxovho románu Nauč ma umierať + špeciálny hosť a jeho estrádna show - Braňo Jobus, svetoznámy autor prekrásnych rozprávok pre deti i dospelých: Láskavé rozprávky, Zázračné rozprávky a tie ktoré bude prezentovať sa volajú Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda. Braňo aj zajódluje, povypráva a obaja podpíšeme všetko, čo nám strčíte pod nos vrátane koláčov. Krstným otcom románu NAUČ MA UMIERAŤ bude Peter Vons a po akcii a podpisovke môžete v spomínaných priestoroch zostať na koncert Andreja Šebana. Bude to nádherný večer :-). Pozor!!! Nielen, že vstup je zdarma, ale každý kto príde, dostane jednu z Hiraxových kníh zadarmo! Na výber bude z titulov: Raz aj v pekle vyjde slnko, Kým nás láska nerozdelí: Hľadania, Sekundu pred zbláznením, More srdca a Nech je nebo všade.
Utorok, 18. 11. 2010, 11:02, Martin, ekonomická škola. Čítačka k novému Hiraxovmu románu Nauč ma umierať.
Štvrtok, 25. 11. 2010, Svet, Oficiálne vydanie Hiraxovej knihy fotogrfií z Nového Zélandu, ktorá bude obsahovať aj krátke poetické texty k jednotlivým záberom. A názov? Nový Zéland.
Štvrtok, 25. 11. 2010, 17:42, Martin, Kaviareň Kamala. Rozprávanie a premietanie Hiraxa o jeho potulkách: Hong Kong, Fidži, Hawai a San Francsisco.
Od 1 decembra do 31 januára 2011 výstava Hiraxových fotografií z Nového Zélandu v martinskej kaviarničke Kamala. Pozor, nejedná sa o žiadnu "galériu". Bude sa jednať o 12-14 záberov, ktorými som sa snažil vystihnúť túto krajinu.
Štvrtok, 9. 12. 2010, 17:44, Martin, Kaviareň Kamala. Rozprávanie a premietanie Hiraxa o jeho potulkách Novým Zélandom plus krst jeho knihy New Zealand fotografií z tejto nádhernej krajiny.
Štvrtok, 16. 12. 2010, 17:31, Martin, Kaviareň Kamala. Stetnutie "špinavých" básnikov: Ján Marton (predstavenie jeho druhej zbierky Eskimák na korze + debutu Žviot nie je pes, ale suka), Tomáš Hrubý (zbierka Dieťa osudu), Ľubica "Lju" Mesarošová (zbierka Se/zóna pokušenia) a Pavel "Hirax" Baričák (zbierky More srdca a Nech je nebo všade).
Na všetky akcie vstup jeden úsmev.