reklama
Miesto pre vašu tvorbu. Staňte sa súčasťou komunity
Pavel Baričák

Pavel Baričák

Bloger 
 • Počet článkov:  631
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Ľudia majú neuveriteľnú schopnosť pripísať všetko, čo bolo napísané autorovi, že to na vlastnej koži aj sám prežil. Prehliadajú schopnosť vnímania, pozorovania sveta a pretransformovania ho do viet s úmyslom pomôcť druhým. Ale na druhej strane sa mi dobre zaspáva s pomyslením, že ostatok sveta na mňa myslí. Cudzí ľudia o mne vedia všetko, teda aj to, čo neviem ani ja sám. Ďakujem im teda za ich všemocnú starostlivosť! Buďte všetci šťastní, prajem Vám to z celého môjho srdca. Hirax <a data-cke-saved-href="http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=754643" href="http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=754643">Anketa</a> od <a data-cke-saved-href="http://blueboard.cz/" href="http://blueboard.cz/">BlueBoard.cz</a> Zoznam autorových rubrík:  Vždy pripravený!Šlabikár šťastia 3.Šlabikár šťastia 1.Šlabikár šťastia 2.Vzťahy (Úvahy)Tak plače a smeje sa životZachráňte malého Paľka!Po stopách komediantaSárka Ráchel BaričákováSex (Úvahy)NEVERŠOVAČKY (Básne)PRÍBEH MUŽA (Básne a piesne)SEKUNDU PRED ZBLÁZNENÍM (RománKÝM NÁS LÁSKA NEROZDELÍ (RománRAZ AJ V PEKLE VYJDE SLNKO/RomČESKÁ REPUBLIKA (CESTOPIS)EGYPT (Cestopis)Ekvádor (Cestopis)ETIÓPIA (Cestopis)FRANCÚZSKO (Cestopis)INDIA (Cestopis)JORDÁNSKO (CESTOPIS)KOSTARIKA (Cestopis)Mexiko (Cestopis)Nový Zéland (Cestopis)PANAMA (Cestopis)POĽSKO (Cestopis)SLOVENSKO (Cestopis)THAJSKO (Cestopis)USA (Cestopis)VIETNAM (CESTOPIS)

reklama

Mexiko (Cestopis)

Potulky Mexikom, úžasnou krajinou plnou nádherných duší

Pavel Baričák

Potulky Mexikom, úžasnou krajinou plnou nádherných duší

Sme v Mexiku, modernej a bezpečnej krajine strednej Ameriky s nádhernou prírodou (toľko krásy cez vodopády, jazerá, vodné kaskády, jaskyne či pláže som už dlho neabsorboval), s obrovským dedičstvom vyspelých zaniknutých kultúr (Olmékovia, Majovia, Teotihuakáni, Zapotékovia, Mixtékovia, Aztékovia, Toltékovia a iní) a úžasnými, pokojnými obyvateľmi. Veď ako ináč, veď sa nachádzame v Latinskej Amerike.

 • 1. júl 2010
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 3 799x
 • 12
Potulky Mexikom, prekrásnou krajinou plnou pokojných ľudí

Pavel Baričák

Potulky Mexikom, prekrásnou krajinou plnou pokojných ľudí

Napriek tomu, že sa veľmi slušne bránim vplyvu okolia na moju myseľ, bola moja predstava o Mexiku hlavne vďaka televízii asi takáto: vyprahnutá krajina spaľovaná neúprosným slnkom, nekončiace savany s obrovskými kaktusmi, pochmúrni ľudia s vyrytými životnými osudmi v letokruhoch, nebezpečné a preľudnené hlavné mesto Mexiko s nespočetnými pouličnými gangmi, chudobní obyvatelia vyplavujúci svoj každodenný neúspech litrami tekili, kde-tu záblesk pozitívneho v nejakej prírodnej kráse, či omylom zle narodenej nadpozemsky krásnej mulatke, ktorej život okamžite vyplní nejaká mexická filmová spoločnosť s dobrou marketingovou sekciou a dá tak divákom cez jednoduché telenovely to, čo nemajú v živote - lásku, prepych, vidinu materiálneho bohatstva. Omyl, priatelia. Mexiko je moderná a bezpečná krajina strednej Ameriky s nádhernou prírodou (toľko krásy cez vodopády, jazerá, vodné kaskády, jaskyne či pláže som už dlho neabsorboval), obrovským dedičstvom vyspelých zaniknutých kultúr (Olmékovia, Majovia, Teotihuakáni, Zapotékovia, Mixtékovia, Aztékovia, Toltékovia a iní) a úžasnými, pokojnými obyvateľmi. Veď ako ináč, veď sa nachádzame v Latinskej Amerike.

 • 30. jún 2010
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 3 504x
 • 4
reklama
SkryťZatvoriť reklamu