Zachráňte malého Paľka: prosím pomôžte mi, som bezradný...

Zobudil som sa na zlý sen. Sused nad nami rozbíjal taniere a jeho žena do toho hystericky plakala. Vysvetlil som si to tak, že jej muž prišiel domov opäť opitý a robí poriadky, nech je všetko na jeho obraz sveta. Neviem, som malý

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Obrázok blogu

X+

Zomreli. Odišli. A môj malý mozoček nevie pochopiť, že ich už nikdy neuvidím. Skutočne to nevie prijať a vyhodnotiť. Po škole sa povrávalo, že našli len ich zuby, plomby, retiazku a jednu obhorenú topánku, ktorou sa malý Miško pred svojou strašnou smrťou ešte bývajúci nad nami, snažil prekopať zo senového bunkra (ktorý si v tom stohu vydlabali) smerom von. Prevrhla sa im sviečka. To ona im zobrala život? Nie? A kto teda?

Triedna sa nás pýtala, čo nás trápi. Tak znela téma slohovej práce. A potom nás piatich, čo sme napísali, že nás sužuje nevysvetliteľný odchod našich spolužiakov, zobrali ku školskej psychologičke, ktorá sa nás veľa pýtala, ale málo vysvetľovala. Triedna nám ku koncu rozpravy povedala, že smrťou sa všetko končí, že žiadna duša neexistuje. Nech sa netrápime, že tak kráča svet už po stáročia. Neviem, som ešte maličký, veľa veciam nerozumiem, ale jedno viem isto – tú tému dali naschvál, aby nás objavili...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja krstná chodí často do kostola modliť sa k Ježiškovi a na bolesť mojej mladej dušičky sa mi snažila prikladať takúto náplasť:

– Bol to Boží zámer. On si to tak prial. A netráp sa Paľko, oni sú už v nebíčku a je im dobre.

Pokračovanie nájdete na autorovom oficiálnom blogu.

Pavel Baričák

Pavel Baričák

Bloger 
  • Počet článkov:  631
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ľudia majú neuveriteľnú schopnosť pripísať všetko, čo bolo napísané autorovi, že to na vlastnej koži aj sám prežil. Prehliadajú schopnosť vnímania, pozorovania sveta a pretransformovania ho do viet s úmyslom pomôcť druhým. Ale na druhej strane sa mi dobre zaspáva s pomyslením, že ostatok sveta na mňa myslí. Cudzí ľudia o mne vedia všetko, teda aj to, čo neviem ani ja sám. Ďakujem im teda za ich všemocnú starostlivosť! Buďte všetci šťastní, prajem Vám to z celého môjho srdca. Hirax <a data-cke-saved-href="http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=754643" href="http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=754643">Anketa</a> od <a data-cke-saved-href="http://blueboard.cz/" href="http://blueboard.cz/">BlueBoard.cz</a> Zoznam autorových rubrík:  Vždy pripravený!Šlabikár šťastia 3.Vzťahy (Úvahy)Šlabikár šťastia 2.Šlabikár šťastia 1.Tak plače a smeje sa životZachráňte malého Paľka!Po stopách komediantaSárka Ráchel BaričákováSex (Úvahy)NEVERŠOVAČKY (Básne)PRÍBEH MUŽA (Básne a piesne)SEKUNDU PRED ZBLÁZNENÍM (RománKÝM NÁS LÁSKA NEROZDELÍ (RománRAZ AJ V PEKLE VYJDE SLNKO/RomČESKÁ REPUBLIKA (CESTOPIS)EGYPT (Cestopis)Ekvádor (Cestopis)ETIÓPIA (Cestopis)FRANCÚZSKO (Cestopis)INDIA (Cestopis)JORDÁNSKO (CESTOPIS)KOSTARIKA (Cestopis)Mexiko (Cestopis)Nový Zéland (Cestopis)PANAMA (Cestopis)POĽSKO (Cestopis)SLOVENSKO (Cestopis)THAJSKO (Cestopis)USA (Cestopis)VIETNAM (CESTOPIS)

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu