Hromadne si zmeňte utajenie udalostí v Outlooku

Písmo: A- | A+

Nedávno som potreboval zmeniť stav (citlivosť) niektorých udalostí v kalendári v Outlooku na súkromné. Používa sa to v prípade, keď má každý používateľ svoj kalendár zdieľaný v rámci celej organizácie Exchange serveru a môžu si ho prezerať aj ostatní používatelia. Súkromnú udalosť vidia ostatní používatelia bez informácii a je zobrazená len s titulkom zaneprázdnený.

Jednotlivé udalosti meníte na súkromné jednoduchým kliknutím na príkaz Súkromné (ikona malého zámku), ktorý je na páse s nástrojmi Plánovaná činnosť. V prípade, že chcete zmeniť už vytvorené udalosti naraz, tak už to nie je záležitosť jedného kliknutia. Treba spraviť nasledovné kroky, ktoré umožnia spraviť zmenu hromadne.

Otvorte v Outlooku kalendár kde chcete meniť vytvorené udalosti na súkromné. Na páse s nástrojmi Zobraziť kliknite na Zmeniť zobrazenie >> Zoznam. Udalosti sa zobrazia v tabuľkovej forme.

Outlook 2013 zmena zobrazenia kalendára

Na páse s nástrojmi Zobraziť kliknite na Pridať stĺpce. V zobrazenom okne vyhľadajte v dostupných poliach Citlivosť a pridajte ho do zoznamu vpravo. Potom kliknite na OK.

Outlook 2013 pridanie stĺpca do zobrazenia

V tabuľkovom zobrazení sa zobrazí pole (stĺpec) Citlivosť. Ak ešte nemáte žiadnu udalosť súkromnú, tak jednu zmeňte priamo v zozname výberom z rozbaľovacieho zoznamu.

Outlook 2013 zmena citlivosti

Kliknite pravým tlačidlom myši na názov stĺpca Citlivosť a v kontextovej ponuke vyberte príkaz Zoskupovať podľa tohto poľa. Udalosti sa zoskupia podľa nastavenej citlivosti. Využiť môžete aj presúvanie poľa myšou do oblasti zoskupenia.

Outlook 2013 nastavenie zoskupovania 

Označte udalosti, ktoré majú byť súkromné a následne celý tento výber presuňte myšou do zobrazenej skupiny Súkromné. Počas ťahania myšou sa zobrazí aj informácia v bubline, že sa zmení citlivosť na súkromné.

Outlook 2013 presúvanie udalostí do inej skupiny

Týmto sa vybraté udalosti presunutím do skupiny zmenia na Súkromné a detaily nebudú kolegovia vidieť. Následne môžete zobrazenie zmeniť z tabuľkového späť na kalendárové.

Outlook 2013 hromadne zmenené udalosti na súkromné

Tento postup využijete v prípade, že máte v kalendári aj nepracovné udalosti a potrebujete zdieľať kalendár s ostatnými používateľmi. Novo pridávané udalosti už nastavujete klasicky príslušným príkazom s ikonkou zámku.

Outlook 2013 zmena citlivosti jednej udalosti na Súkromnú

 

Zdieľate v Outlooku svoj kalendár s kolegami, príp. s celou firmou?

 

Skryť Zatvoriť reklamu