Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac

Písmo: A- | A+

Na práve prebiehajúcej konferencii Microsoft TechEd v New Orleans boli predstavené novinky pre hybridný cloud, mobilitu zamestnancov a moderný vývoj aplikácií - Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 a SQL Server 2014. Prinášame vám rýchly prehľad niektorých predstavených serverových noviniek.

Čo znamenajú typy cloudov

Privátny cloud je prevádzkovaný výlučne pre konkrétneho klienta priamo v jeho vlastnom dátovom centre vlastnými prostriedkami, alebo ho prevádzkuje poskytovateľ priamo pre klienta v rámci vyčlenenej samostatnej infraštruktúry.

Verejný cloud je prevádzkovaný v dátovom centre a prístupný je prostredníctvom verejnej siete Internet. Výpočtový výkon je zdieľaný pre viacero klientov.

Hybridný cloud je kombinácia viacerých cloudov - privátneho a verejného. Prepojené sú štandardnými spôsobmi a vystupuje ako jeden cloud.

Vízia Microsoft cloudu je rozdelená na privátny cloud a verejný cloud poskytovaný priamo Microsoftom, alebo treťou stranou, ktorá využíva MS technológie a poskytuje služby svojim klientom.

Pre všetky časti sa využíva jednotná platforma zložená z produktov Windows Server, System Center, SQL Server, služby Windows Azure a Azure virtuálne stroje a samozrejme aj Office 365. Tieto nástroje poskytujú možnosti vývoja, správy, úložisko údajov a virtualizáciu.

Pokračovanie celého môjho článku Microsoft má cloudové novinky. Na skúšku prídu tento mesiac nájdete na stránke zive.sk

Skryť Zatvoriť reklamu