Víťazná prehra

Niektorí ľudia nevedia prijať prehru. Sklamaní z toho, že nemohli opäť vyliezť na stupienok víťazov. Zlomená noha pred cieľom bolí najviac. Prosím, zavolajte lekára.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Človek vynaloží veľa síl na dosiahnutiecieľa. Plný hrniec energie na sporáku, treba sa pravidelne stravovať a dodržiavaťpitný režim. Bežať s vierou pre víťazstvo sladkej príchute.

Máme vieru, nech už je to v hocičo,každý má svojho malého bôžika. Veríme v krajší zajtrajšok, že bude dobre a úsmevna tvári. Ja tiež verím v Boha, ktorý má tri osoby. Verím s pochybnosťami,slabá viera ma zviera, no niekedy sú v živote také chvíle. Kto hľadá,nájde. Verím...

Mnohí veria, že im tá vieranaozaj pomôže do víťazného konca. Čo však pre nás znamená víťazstvo? Získaťzlatú medailu? Vyhrať milióny v lotérii? Dokončiť školu? Viesťbezstarostný život?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výhre sa poteší každý človek,šťastie, spokojnosť na duši. Len s tou prehrou to je vždy horšie,sklamanie, zlosť, slzy. Máme veľa návodov na šťastný život, čítame múdre knihy,počúvame múdre rady. Každému sa teórie zdajú jednoduché, ale v praxi saväčšinou špagát zamotá. Kto ho rozmotá?

Postrihať, poskladať, polepiť,nie moc výhodné, to už nikdy nebude ako predtým. Mám nerada nerovnosti,prekonávať horské štíty, príliš pohodlná. Ale nikto nám nič na tácke nenaservíruje,možno len trasúce sa jedlo v školskej jedálni, ktoré sa tiež treba aspoň s malouchuťou naučiť vložiť do úst a spomenúť si na deti v Afrike.

SkryťVypnúť reklamu

Je to ťažké, prijať nepríjemnésituácie v živote, trpké sklamania, bolestivé prehry. Zmieriť sa s tým,že teraz je zle a neexistuje zázračný liek. Treba prehltnúť, nechaťvstrebať, premeniť na energiu. Staré dobré známe, všetko zlé, je na niečodobré. Každá prehra nás posúva bližšie k víťazstvu, každá prehra jeurčitým víťazstvom. Keď človek spadne,vždy môže aj vstať, ale predtým si musí uvedomiť kde leží, v akom kale, cítiťako neodbytná gravitačná sila pôsobí na každú bunku jeho tela a zabraňuje vyskočiť muna rovné nohy. Prijať symbiózu, skúšať tú chvíľu niesť v zranených rukách.Potom sa nám každý ďalší náklad bude niesť s väčšou ľahkosťou. Trebaveriť...

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšia teória na krajšieprežívanie, ďalšia spleť slov, premyslených návodov. Bude raz aj úspešnou,overenou, praktickou? Skúšam...

Bianka Dingová

Bianka Dingová

Bloger 
  • Počet článkov:  62
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kope JAMU v Brne. Zoznam autorových rubrík:  nezmyslymyši a lienkypseudobásneagátaprechádzalo saSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu