Žuvačky na chodníku

Kráčam s mamou a so sestrou do obchodu po frekventovanom chodníku v našom malom meste, a čo si moje oči na ňom nevšimnú - neidentifikovateľné fľaky. Uvažujem o tom, rozmýšľam a už to mám - prilepené žuvačky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Na tom našom chodníku je tých fľakov dostatočne veľa, jeden vedľa druhého, susedia. Žiadny rasizmus alebo diskriminácia, malinová vedľa mentolovej. Žuvačky sú súdržné, majú spolu jasný cieľ - vytvoriť osobný vzťah podrážky s chodníkom. Nechcú mrhať svojím talentom, keď už nezlepili vlasy v nebeských výšinách, tak skúšajú zažiariť pri zemi.

Je to nepríjemné skočiť do malej žuvačky, ale vždy lepšie než skočiť do veľkého h....:) Potom sa človek už len lepí, lepí a lepí... Kamienky, prach, listy, pamiatky na prejdené trasy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na našich srdciach máme tiež lepkavé machule s prichytenými suvenírami z rôznych ciest. Niektoré ťažia a pichajú, kvádre s ostrými rohmi. No raz však odpadnú, nič netrvá večne.

Žuvačky postupne strácajú svoju príťažlivú silu, prežívajú, zomierajú. Zanechávajú však po sebe posolstvo - fľaky na chodníkoch, fľaky na našich červených srdciach.

Bianka Dingová

Bianka Dingová

Bloger 
  • Počet článkov:  62
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kope JAMU v Brne. Zoznam autorových rubrík:  nezmyslymyši a lienkypseudobásneagátaprechádzalo saSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu