Deň otvorených dverí na UKF v Nitre - Katedra ošetrovateľstva

18.02 sa konal na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre deň otvorených dverí. Zastavil som sa na Katedre ošetrovateľstva - pôvodne mali merať EKG, ale študentky predviedli prípravu a zavádzanie infúzie :) Zvládli to dobre. Fotografie + video.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva má v ponuke rôzne študijné programy. Deň otvorených dverí je jedna z možností ako sa môže študent, prípadne budúci uchádzač zoznámiť s praktickými informáciami o fakulte, prezrieť učebné priestory a vyskúšať rôzne experimenty. Na katedrách Univerzity sa nachádza viacero laboratórii a výskumných priestorov, z časových dôvodov som ale nestihol obísť všetky. Na katedre ošetrovateľstva sa podľa programu mala konať názorná úkážka merania EKG. Keďže som veľkým fanúšikom rôznych meracích prístrojov a najmä ich využitia v praxi (EEG, EKG, MR a iné... ), rozhodol som sa navštíviť túto katedru. V Nitre som bol prvýkrát, centrum mesta bolo doobeda pre dopravu ťažko priechodné, stúpal mi tlak ... a smerovalo to k infarktu :) V priloženom letáku je celý harmonogram prezentácii na FSVaZ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V priestoroch Fakultnej nemocnice sa konala prezentácia výučbových priestorov, bol tam infostánok, informátorky a letáčiky. Priznám sa, bol som trochu sklamaný z informácie, že EKG napokon nebude dostupné. Pani doktorka Iveta Nádaská však navrhla predvedenie prípravy a zavedenia infúzie. Pre študentky to bolo neplánované prekvapenie, ale myslím že to zvládli dobre.

((infuzia))

Máte strach z ihiel? Nemusíte. Je pravdou, že študentky sa len učia a nie všetko sa podarí na prvýkrát, ale myslím si, že prax, výskum a hlavne pozitívny prístup k predmetu prinesie dobré výsledky. Na UKF plánujem študovať marketing externou formou, škoda že my tam nebudeme mať žiadne laboratóriá :)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu
Matej Bórik

Matej Bórik

Bloger 
  • Počet článkov:  150
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v Martine a pracujem ako konzultant pre komunikačné stratégie a marketing v združení METRO, ktoré som založil v roku 2013. Našou misiou je poskytovať pomoc neziskovým organizáciám, iniciatívam a podnikateľom pri realizácii projektov. Zoznam autorových rubrík:  technikamarketingkomentáresci-fi ?svetprávovedavšeobecnesúkromnézakázané

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu