SAV vyhlásila verejné obstarávanie na vznik Zeme.

Geofyzikálny ústav Slovenskej akadémie vied má kreatívne nápady ako míňať zdroje z fondov únie. Začiatkom marca vyšla vo vestníku verejná súťaž na spracovanie teórie vzniku Zeme. Súťaž za 30000 bola raz zrušená, no doplnili ju a zapojiť sa mohol každý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Ako vznikla Zem? Je to úlomok zo zrážok planét, kométy, alebo sme z hviezdneho prachu? Existuje viac vedeckých teórií, o ktorých by sa dal napísať krásny blog. SAV pripravila zákazku, ktorá obsahuje vytvorenie a potvrdenie teórie vzniku Zeme akréciou (spájaním hmoty) v spolupráci s medzinárodne uznávanými expertmi. Následne sa táto teória prenesie aj na mediálne nosiče vrátane tlačenej publikácie.

Ide o zákazku na komplexný projekt: populárno vedeckú publikáciu z oblasti geofyziky. Publikácia má byť v rozsahu plne farebných 320 strán v náklade 1000 kusov a na 1000 DVD diskoch. Publikácia musí obsahovať profesionálne spracovanú grafiku, podklady zo zrahničných materiálov, diagramy a schémy. Redakčný "team" má 18 mesiacov mapovať podklady a pripravovať dokument do fázy, ktorá bude následne schválená ako nečistopis.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predpokladaná hodnota zákazky je do 30 000 € bez DPH a od podpisu zmluvy musí byť ukončená do 24 mesiacov. Celkom pekné dielo pre tím šikovných ľudí, ktorí sa zaujímajú o geofyziku. Podľa súťažných podkladov sa nevyžaduje technická ani odborná spôsobilosť. Víťazom bude ten, kto ponúkne najnižšiu cenu. Otváranie ponúk prebehlo 20.03.2012.

Táto zákazka ma zaujala najmä preto, že som zvedavý, ako pomôže investícia z fondov rastu hospodárstva, zvýšeniu životnej úrovne, či rozvoju podnikania a vzdelania mladých ľudí. Počkám si na oficiálne výsledky obstarávania a najmä koľko uchádzačov sa prihlásilo, aké ponúkli ceny a aké majú prepojenia medzi sebou. Poznačil som si to do blogu, aby som na to nezabudol ja, ani vy, ani obstarávateľ.

SkryťVypnúť reklamu

Vyhlásenie: Vestník č. 42/2012 - 1.3.2012 (ÚVO)

Matej Bórik

Matej Bórik

Bloger 
  • Počet článkov:  150
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Žijem v Martine a pracujem ako konzultant pre komunikačné stratégie a marketing v združení METRO, ktoré som založil v roku 2013. Našou misiou je poskytovať pomoc neziskovým organizáciám, iniciatívam a podnikateľom pri realizácii projektov. Zoznam autorových rubrík:  technikamarketingkomentáresci-fi ?svetprávovedavšeobecnesúkromnézakázané

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu