Putinova logika

Vraví sa, že ak dáte klamárovi dosť času a priestoru na vyjadrovanie, usvedčí sa aj sám. Z tejto kategórie sú aj výroky Vladimíra Putina k aktuálnemu dianiu na poloostrove Krym. Veď posúďte sami jeho „logiku". Ako podklad pre tento blok som použil článok denníka SME uverejnený tu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Takže napríklad: „vojaci na Ukrajine nie sú ruskí" ale v inej časti rozhovoru Putin tvrdí, že: „kroky Ruska sú legitímne lebo Janukovyč žiadal o pomoc". Núka sa otázka o akých krokoch Ruska Putin hovorí ak vojenské akcie na Kryme sú iba domobranou miestnych dobrovoľníkov? Ak Rusko na Kryme žiadnych vojakov nemá potom správna odpoveď má byť: „Neviem na aké kroky Ruska sa ma pýtate, už som povedal, že tam našich vojakov nemáme."

Alebo napríklad: „Zmeny na Ukrajine sa musia udiať ústavne a legitímne" ale v inej časti rozhovoru si Putin „nevie predstaviť ani jedného prijateľného prezidentského kandidáta." Tu sa núka otázka čo má slobodná vôla obyvateľov Ukrajiny, v otázke ich budúceho prezidenta, spoločné s predstavivosťou Vladimíra Putina? Ak sa majú na Ukrajine diať veci ústavne a legitímne potom správna odpoveď má byť: „Neviem prečo sa ma pýtate na osobu akceptovateľného prezidentského kandidáta. Budem akceptovať každého koho si Ukrajinský ľud legitímne a ústavne zvolí."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alebo napríklad: „Ukrajina by mala vypracovať novú ústavu a hlasovať o nej v referende" ale v inej časti rozhovoru Putin hovorí, že „výsledky volieb neuznajú ak bude pokračovať teror." Takže kým v štandardnej demokracii je problémom, že väčšina môže legitímne vybrať aj „zlé riešenie", tak ruský model demokracie zdá sa eliminoval aj tento nedostatok. Skrátka, nech už väčšina na Ukrajine vyberie čokoľvek, platiť bude to čo si myslí Kremeľský sused, ktorý má kufrík s odpaľovacími kódmi.

A ak by ste si náhodou mysleli, že ruská vláda je v štandardnom kontakte s vládami okolitých krajín a jej členovia sa rozhodujú slobodne a autonómne (o žiadnom diplomatickom zmrazení vzťahov Ruska a Ukrajiny sa pred rozmiestnením vojsk nepísalo) tak tu máte vytriezvenie: „Nariadil som vláde obnoviť kontakty s ukrajinskými ministerstvami." Toto je mimochodom typická formulácia „demokratických lídrov". Prvá osoba jednotného čísla spojená so slovesom vyjadrujúcim určitú kompetenciu ako napr. nariadiť, rozhodnúť, schváliť, atď.

SkryťVypnúť reklamu

Myslím, že to bolo vo filme Tango a Cash, kde Sylvester Stalone vo väzení svojim oponentom, ktorí ho mučia hovorí: „Môžete ma zmlátiť a môžete ma aj zabiť. Ale nemôžete to čo by ste chceli najviac. Nemôžete ma zlomiť." Takže pán Putin: „Môžete svetu vypnúť dodávky plynu aj ropy. A môžete si privlastniť Krym. Ale nemôžete to čo by ste chceli najviac. Nemôžete svet týmto primitivizmom presvedčiť a nemôžete ani primäť svet, aby si Vás vážil."

Boris Rybár

Boris Rybár

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  1x

IT manažér, ktorý rád píše :). Som autorom knihy KOMPARZISTI - Epizóda I. Josh Parker a knihy Swingers párty alebo Stredná kríza veku, ktorá príde na pulty na jar 2014. Viac sa môžete dozvedieť na http://www.braintertainment.info Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

317 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu