Adela cez Vianoce pribrala

Keby sa film Don´t Look Up skončil iba koncom, povestným veľkým treskom, asi by nás jeho sila zasiahla viac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Veríte v Boha? To je rozkošné... Nebojte sa, nikomu to o vás neprezradím a pred koncom sveta sa s vami pomodlím. Ak by niekto vedel s presnosťou 99% určiť čas vašej smrti, chceli by ste vedieť, kedy príde?

Tvorcovia filmu Don´t Look Up prichádzajú s celou paletou filozofických otázok zahalených do čiernej satiry, lebo veď ako inak by nás prinútili rozmýšľať nad tým, čo ... viete čo, netrápme sa rozmýšľaním. Lebo veď Plačková išla na dovolenku do Mexika. Ak neviete, kto je Plačková, svojím spôsobom ešte máte šancu. Na dôstojný život? Možno sa ho dožijeme. Možno sa v nás niečo prebudí, ak nebude zaujímavejšie riešiť susedovu Maru a ujovu kozu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hviezdne obsadenie, vizuálne atraktívne efekty a štipka humoru sú zaručeným receptom na úspech. A predsa sa ozývajú hlasy, že film o hypotetickom konci sveta je len omieľaním toho, čo tu už bolo, vôbec nie je vtipný a vlastne je nudný a nedá sa dopozerať.  Aj taký Armagedon ponúkal hviezdne zoskupenie, sexi pohľady vtedajších zlatých chlapcov Hollywoodu roztápali nežnejšie polovičky slečien, čo vám v kine stískali ruku, do toho love story a šťastný koniec, hip-hip hurá, svet je zachránený.

Leonardo DiCaprio alias Dr. Mindy je síce považovaný na pár dní za najsexi vedca, lenže aj jemu dôjde, že na tom pramálo záleží, lebo je koniec. Samozrejme, veľký priestor v médiách treba venovať tým, čo sa snažia ostatných presvedčiť, že ide o zbytočné bububu a žiadna hrozba neexistuje, čo tam po vedeckých faktoch, ak ich budete ignorovať, vlastne sa nič nestane. Vy predsa najlepšie viete, čo je pravda! Fakty sú nuda... Čo tak o nich zložiť pesničku?

Skryť Vypnúť reklamu

Keby sa film Don´t Look Up skončil iba koncom, povestným veľkým treskom, asi by nás jeho sila zasiahla viac. Ale po veľkom čiernom nič prichádza ešte zopár vtipných momentov a my sa s úľavou, na ktorú vsádzali svoju dobrú reputáciu už tvorcovia antických drám, zodvihneme z gauča a natlačíme sa ďalším lineckým koláčikom.

Medzi nami je veľa scenáristov, snáď až priveľa, ale ani jeden z nich nehovorí o šťastnom konci. Ten sme si už premrhali. Možno bol moment, kedy sme ešte mali šancu niečo urobiť, ale dnes je už mnohým jasné, že jedného dňa sa deti našich detí budú modliť skôr za tú kométu, veď kto by váhal pri výbere medzi náhlou smrťou a pomalým, dlhým umieraním?

Skryť Vypnúť reklamu

Zem metastázuje zvnútra von a my sa snažíme utešiť, že kým nadíde jej koniec, snáď sa nájde niekto, kto ju vylieči. Zatvorenie jadrových elektrární, zelené automobily, menšia konzumácia hovädzieho mäsa, múdri vedci, vyššia sila, pozitívne myslenie, ... ach, netrápte ma, veď ešte stále neviem, čo budem variť na obed. Dúfam, že Adela cez Vianoce pribrala aspoň tri kilá!

Film Don´t Look Up rozhodne odporúčam, za mňa má 5 hviezdičiek z piatich a máte pravdu, nie som filmový kritik, ale chodila som do školy s Adelou, snáď mi ten výkrik do tmy odpustí. :-) Určite si ho pozrite ešte pred Silvestrom, poskytuje veľa námetov na spoločenské hry typu – ak by bol o pár týždňov koniec sveta, oplatí sa ešte chodiť do práce? Čo by som robila, kam by som cestovala...

Skryť Vypnúť reklamu

P.S.: Ups, len dúfam, že pekári a smetiari nebudú mať podobné nápady na útek z práce...

 

Dodatok: Štyri hodiny po zverejnení mal článok za sebou viac než 500 otvorení. Bombastické titulky o nepodstatných veciach, žiaľ, skutočne pritiahnu viac pozornosti než informácie, ktoré by si to naozaj zaslúžili. Aj o tom je tento film.

Adriana Boysová

Adriana Boysová

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  49x

Hľadím na svet s dušou básnika, obozretnosťou matky, otvorenou mysľou cestovateľa, s láskou a pokorou, smädom po poznaní, občas na rozhraní, odvážne, hoc z času na čas nepripravená, som žena a v mojom tele nejedna je prítomná. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéPrózaSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu