Končím. Lúčim sa.

Chcel som vás všetkých, ktorí sem zvyknete zájsť, bez ohľadu na to, aký je a býval váš dôvod, poprosiť o chvíľu pozornosti. Chcem sa vám poďakovať za roky, ktoré ste mi pomáhali spoznávať svet a seba. A chcem sa rozlúčiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)

Toto je posledný článok, ktorý som na tomto blogu uverejnil. K tomuto rozhodnutiu som prichádzal postupne a trvalo mesiace, kým som si povedal dosť. Za tých pár rokov som tu zažil veci, ktoré sa inde a inak asi ani zažiť nedajú. Bolo to skvelé dobrodružstvo, často na hranici znesiteľnosti a občas aj za ňou, vypočul a prečítal som si o sebe toľko rôznych charakteristík, že by to vydalo za celý článok. Spoznal som neuveriteľné príbehy a ľudí, o ktorých existencii by sa mi ani nesnívalo.

Platí však, že v najlepšom treba prestať. A.. mne sa to nepodarilo. Pred krátkymi časom som si s hrôzou uvedomil, akú moc môže mať na iných ľudí dobre napísaný príbeh a hoci to bolo tentokrát absolútne správne rozhodnutie, už nechcem disponovať takým vplyvom nad ľuďmi, ktorí ma nikdy nestretli, z princípu nie, nechcem ani len teoreticky byť vystavený pokušeniu ovplyvňovať iných. Chcem začať ovládať najprv seba, svoj život a bezprostredný svet a žiť úplne obyčajný príbeh.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď som dostal pozvanie od dôležitých ľudí a spýtal sa, prečo pozvali práve mňa, tak so spikleneckým mrknutím povedali, že som vraj opinion leader. Vygúglil som si, čo to teda vlastne som a keď som sa tam našiel, tak som si uvedomil, že niečím takým nechcem byť a prestalo mi chutiť jesť.

Je v blogovom svete zopár takých, ktorí by nikdy nemali prestať písať, pretože ma ich texty uchvacujú, alebo ich mám ich jednoducho rád, Samo, Beáta G., Michal Patarák a iné dôležité mená, ktoré vám dávam do pozornosti. Absolútna väčšina nás ostatných je tu však úplne zbytočne.

Uvedomil som si, že moje verejné vystupovanie škodilo ľuďom a človeku, na ktorých mi najviac záleží. Kto ma pozná naozaj, nemôže nevnímať ten rozdiel. Hoci som sa vždy snažil písať čo najpoctivejšie a neklamať, mnohé dôležité veci sa stratili v preklade.

SkryťVypnúť reklamu

Uvedomil som si, že hoci som sa vždy snažil byť čo najúprimnejší, cez články a písmenká niektoré veci jednoducho nie je možné poslať ďalej a čím ďalej idú, tým viac sa cestou k oku čítajúceho poničia a skreslia.

Uvedomil som si, že svet sa nezrúti, ak nebudem všetkým naokolo zvestovať, čo si myslím o komkoľvek a o čomkoľvek. Dosť je tu takých a vlastne všade. Napíname svaly, dosahujeme čítanosť, naháňame novinárske ceny. A pritom nám utekajú najdôležitejšie veci pomedzi prsty.

Uvedomil som si, že byť čo i len trochu verejne známou osobou je síce v mnohom príjemné, ale zároveň to kradne po kúskoch a nebadane z duše spôsobom, ktorý iba a len škodí. Možno sú ľudia, ktorí odolajú, aj ja som sa veľmi snažil a odolával. Už ale nechcem. Som unavený.

SkryťVypnúť reklamu

Známosť tohto druhu vzbudzuje dojem veľkosti a sily a výtlaku, ktorými však rozhodne nedisponujem. Pripadal by som si trápne žiť ďalej takú dvojtvárnosť.

Poučoval som klamárov a podvodníkov z politiky a médií, pristihoval ich vášnivo pri lži, a pritom som sám niekedy nedokázal neklamať najbližšieho človeka.

Potrebujem napraviť svoj život a dať mu poriadok, ktorý mal mať už dávno.

Takže koniec.

Toto slovo poruším iba v prípade, že pôjde o nevyhnutné okolnosti, alebo nebude inej cesty, ako pomôcť niekomu, kto to potrebuje, alebo si to zaslúži.

Bolo mi cťou a potešením.

Radovan Bránik

Radovan Bránik

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  209
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Kontakt: +421 911 182 711Na tvorbe obsahu sa vzhľadom na citlivú povahu zverejnených materiálov a zvýšené riziko pre autora v ostatnom čase podieľa tím špecialistov na bezpečnosť a analýzu.Činnosť tímu možno zatiaľ podporiť nasledovnými formami.Prevodom na: IBAN: DE69 1001 1001 2627 6063 52PayPal: radovan.branik@gmail.comhttps://www.patreon.com/user?u=13711855Ďakujeme za vašu podporu. Zoznam autorových rubrík:  NevážnePolitikaSúkromnéO kríze a nešťastíOdborná problematikaZamyslenia písané pre RTVS

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu