Všetci cez palubu?

K napísaniu týchto riadkov ma odštartovali sarkastické slová môjho kamoša o tom, že keby náhodou vyhral jeden milión EUR, kúpil by si byt na západe (sídlisko kde väčšina z nás žije).Po týchto jeho slovách nasledovala explózia smiechu, veď kto by to už len takto spravil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

6 z 10 mladých obyvateľov mesta (štátu) je odídených. Alebo vrátených, no vedú reči o tom, aké by bolo dobré zas na chvíľu vypadnúť. Nevedia si tu nájsť prácu, alebo si ju nájdu, ale ich denná mzda je približná tej hodinovej, ktorú dostávali v cudzine. Niektorí dokonca vedú reči o tom že sa tu nudia, no možno im prekáža kultúrny program, kúp si fľašku v potravinách a potom ju vypi doma, alebo sa ožer v krčme. Áno piť treba doma, lebo na verejnom priestranstve je to zakázané. Čo je verejné priestranstvo to je diskutabilné, niektorí policajti považujú za verejne priestranstvo aj okraj sídliska, či akokoľvek zapatrošené miesto, a to aj v čase keď široko ďaleko nie je ani živej duše.

Typická otázka človeka, ktorý sa po dlhšej dobe vráti a stretne niekoho známeho znie, kto je doma?
Buď má šťastie a zistí, že pomerne veľký počet spriaznených duší je nablízku, alebo zistí, že Rasťo je v írsku na jahodách, Fero v Nemecku niekde vo fabrike, Peter v Anglicku umýva riad, alebo upratuje nejaké kino, no a Martin je v Prahe a Fero v Blave. A tak sa väčšinu času nudí doma. Cez víkend by zohnal viac priateľov na vyrazenie v Londýne, ako doma v rodnom meste.

Nejeden má názor, že sú tu ľudia akýsi mrzutejší. No niet divu, klíma v prosperujúcom meste, či štáte, kde mnohí ľudia našli svoje útočište, je určite iná, ako v meste, ktoré už dobrých pár rokov neprosperuje, niekde by sa dalo povedať, že až zarastá.
Ale nebuďme na tých mrzutejších ľudí bez úsmevu hneď zlí, ani na ich jazyky, veď keďže sa v meste toho mnoho nedeje, o čom inom by mali rozprávať, ak nie o iných obyvateľoch. Treba sa len aklimatizovať.

Keďže ľudia z tade tak často odchádzajú, tým pádom tu asi ťažko niečo vznikne, mám na mysli niečo také, že jeden dostane pre vec zápal, zorganizuje ju a ostatní sa pridajú. Pretože jeden dostane zápal pre danú dobrú vec, ( či už ide o veci ako každý pondelok futbal, hranie divadla, alebo trebárs aj vedecký výskum) zorganizuje ju a ostatní už ale frčia za prácou a zas sa to všetko pekne premelie kým sa všetci uvidia pokope a možno sa pokope neuvidia už nikdy.

Nikomu tento skok cez palubu nezazlievam, sám viem ako to tu chodí a tiež som si tak už odskočil.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Táto potreba robí z nášho ľudu cestovateľských nadšencov a pozorovateľov iných kultúr, čo je v podstate pozitívum, len keby sa z lode neskákalo a hlavne z takým škaredým slovom v ústach.

Andrej Butvin

Andrej Butvin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa zamotám v spleti mojich myšlienok Zoznam autorových rubrík:  Humornaživo(t)BásneÚtržky myšlienokNázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu