Hovienko, žuvačku či vajgel? 2. časť

Žuvačka už od 2. svetovej vojny, čo ju do našich končín priniesli americkí vojaci, patrí k bežnému štandardu dňa. Deti vreštia pri pokladni a mamy kupujú. Fajčiari dofajčia a už si  osviežujú dych. V reklame nás presviedčajú, že po každom jedle je žuvačka skvelý nápad. Cibuľový či cesnakový dych sa snažíme prekryť mentolom, pred rande len tak pre istotu v strachu o svieži dych. No len čo sa žuvačka vyžuje, čo s ňou?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Na obale každej žuvačky je obrázok panáčika, čo hádže papierik do koša. To by malo znamenať vložiť ju do papierika a hodiť do koša? Predpokladám a dokonca som o tom hádam už aj niekde počula, že áno. V tom najlepšom prípade však aj ja sama hádžem žuvačku len tak do koša. V tom horšom ju radšej prehltnem. V tom najhoršom vypľujem na zem. Nech hodí prvý komentárom ten, čo nikdy žuvačku nevypľul na matičku Zem!

Jedna dražé žuvačka váži 1,4 g. Aspoň podľa obalu. Plátková bude mať pravdepodobne 2,8 g? Asi áno. Ak žuje denne aspoň jednu žuvačku polovica populácie a desatina z nich vypľuje žuvačku na zem, vychádza mi pri žuvaní dražé žuvačiek asi 350 kíl gumenej hmoty za deň na chodníku. Za rok to je to neuveriteľných 127,75 tony. Sú to len predpoklady. Nech je to stotina žuvajúcich, čo ju odhodia na zem, stále sú to tony gumy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A to sú len žuvačky na chodníkoch. Technológie na čistenie verejných miest sú však tak nákladné, že sa mestám nevyplatí čistiť chodníky častejšie ako raz za pár rokov. Čo so žuvačkami na opierkach v kine, pod stolami v reštaurácii, na parapetných doskách, na stenách toaliet, na kmeňoch stromov, na nákupných vozíkoch,... k tomu škoda reči. Každému, kto žuvačkuje, sa zdá ten malinký kúsok gumy zanedbateľný, no dohromady je to už riadny kusisko. Asi presedlám na mentolové cukríky, lebo doba vyžutia žuvačky sa u mňa pomaly rovná dobe vycmúľania cukríka. A nič netreba odhadzovať :)))

Miriam Bzdilíková

Miriam Bzdilíková

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mamina, manželka, učiteľka a amatérska redaktorka miestnych bezplatných novín. Milujem život a všetko s ním spojené. Zoznam autorových rubrík:  Zo školkej katedryPrežitéšpáranie do politikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu