Keď myseľ slúži, no telo neposlúcha

Bola malinká, keď sa príroda rozhodla inak, ako všetci chceli. Štvrtá princezná, krásne a zdravé dieťatko. Všetci malú sestričku ľúbili a ochraňovali. No žiadna matka na svete nedokáže ochrániť svoje dieťa pred chorobou, na ktorú ešte nie je liek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Boli päťdesiate roky a očkovania sa nevykonávali v takom rozsahu ako dnes. Keď dostala vysoké horúčky a privolaný lekár len skonštatoval, že do rána umrie, rodinu to zlomilo. Neumrela. Bojovala s detskou chuťou do života, silou, ktorú dospelý človek nepozná. No zaplatila vysokú cenu. Telíčko batoliatka, také krehučké a drobné, choroba pokrútila a uviedla do večného kŕču.

Ako roky bežali, chcela bežať aj ona. No nedalo sa. Prvé samostatné kroky spravila v štrnástich. Vzdelanie dostala medzi "inými", tiež odsunutými a podcenenými spoločnosťou. Veľa čítala, veľa počúvala, pozerala, vyšívala, vychovávala netere a synovcov. Všetci ju mali radi, lebo aj ona všetkých ľúbila. Mala priateľov, mala rodinu, no nikdy nie to, čo napĺňa každú ženu. Lásku muža a vlastné dieťa.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po smrti rodičov, ostala akoby sama. Má rodinu, sestry, brata, netere, synovcov, no nikoho po svojom boku. Mať tak choré telo a uvedomovať si, o čo všetko ma život pripravil, nemala by som toľko síl, ako ona. Je tou najstatočnejšou a najlepšou osobou, ktorá ma pomáhala mojim rodičom vychovávať. Teraz, keď potrebuje ona pomoc, som veľmi ďaleko. Často plačem v samote, keď sa pozerám na fotky s ňou.

Jej telo už nevládze. Je vyčerpané zo sústavného boja. Vzdáva sa. Možno by ešte chcela bojovať, no nemá pre koho.

:(((((((

Miriam Bzdilíková

Miriam Bzdilíková

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mamina, manželka, učiteľka a amatérska redaktorka miestnych bezplatných novín. Milujem život a všetko s ním spojené. Zoznam autorových rubrík:  Zo školkej katedryPrežitéšpáranie do politikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu