Smutný list pre SOZU

(blog bol publikovaný 15. 10. 2012, má aj svoje rozuzlenie v nasledujúcom blogu) Vážení priatelia zo SOZY, obraciam sa na vás takto, pretože okrem inkvizítorov z oddelenia vymáhania poplatkov, mi nik u vás neberie telefón. Vaša organizácia nám práve likviduje jeden veľký sen. Chcem, aby ste o tom aspoň vedeli. Chcete od nás 975 € za skladby, ktoré sme si sami zložili, aj sami odspievali. Nemáme na to. Končíme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (192)
Obrázok blogu

 

Dovoľte, aby som vám popísal našu situáciu. Máme pri Matici slovenskej dramatický krúžok. Už sedem rokov sa nám celkom slušne darí s deťmi - stredoškolákmi. Dokonca, už dva albumy s vlastnými skladbami sme vydali, aj by ste o tom mali vedieť, lebo sme vám ich riadne prihlásili, a sme teda autormi, ktorých záujmy vraj hájite.

Žiaľ, situácia na Slovensku nám nedovoľuje, aby sme sa tým živili. Dokonca, na tom ani len trochu nezarábame. Hráme poväčšine zadarmo. Na všetko musíme hľadať sponzorov. Aj na tie CD-čka, čo sme vydali. Veď aj na vaše poplatky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto sme vo februári robili ten ples. Chceli sme deťom vyzbierať - cez tombolu, pár eur. Na plese nám deti zahrali vlastné skladby a ešte Na kráľovej holi... Aj na tlačive vám to priznávame. Konzumné bolo konzumné, a teda ostalo reštaurácii, nezdá sa mi správne z toho počítať vaše poplatky. Áno, priznali sme akciu až po akcii, naša vina, nevedeli sme, že sa máme prihlásiť vopred, aj keď si hráme len naše veci.

Vyrúbili ste nám sumu 975 €. Na celom plese sme vyzbierali, a aj deťom odovzdali, niečo okolo 300 €. Kúpili za to kostýmy do ďalšieho predstavenia. Máme len tie. Jednoducho nemáme na to, aby sme vám zaplatili.
Píšete, že na nás pošlete exekúciu. A čo nám vezme? Tie kostýmy? Alebo nám exekútor vezme chuť spievať? Chuť niečo robiť pre mládež, pre hudbu? Neviem, obávam sa, že ani to už nemáme.

SkryťVypnúť reklamu

Želám Vám pekný deň pán Repčík. A len dúfam, že Vášmu dieťaťu raz vedúci krúžku nebude musieť povedať to, čo ja musím oznámiť našim deťom z Dramaťáku.

Končíme mládež, nemáme na poplatky SOZE, ďakujeme, že ste prišli..."


(blog bol publikovaný 15. 10. 2012, má aj svoje rozuzlenie v nasledujúcom blogu)

Dramatický krúžok pokračoval v činnosti a v roku 2014 úspešne odpremiéroval muzikál Snehulienka a zopár trpaslíkov. www.dramatak.sk 

Jozef Černek

Jozef Černek

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  219
  •  | 
  • Páči sa:  215x

Som človek a vnímam tento život, verím, že existuje dôvod, prečo vznikol. Pracujem ako riaditeľ súkromnej spoločnosti. Popri tom sa venujem študentom a vediem dramatický krúžok. www.dramatak.eu Zoznam autorových rubrík:  PohľadySkoro poéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu