Smutný list pre SOZU

Písmo: A- | A+

(blog bol publikovaný 15. 10. 2012, má aj svoje rozuzlenie v nasledujúcom blogu) Vážení priatelia zo SOZY, obraciam sa na vás takto, pretože okrem inkvizítorov z oddelenia vymáhania poplatkov, mi nik u vás neberie telefón. Vaša organizácia nám práve likviduje jeden veľký sen. Chcem, aby ste o tom aspoň vedeli. Chcete od nás 975 € za skladby, ktoré sme si sami zložili, aj sami odspievali. Nemáme na to. Končíme.

 

Dovoľte, aby som vám popísal našu situáciu. Máme pri Matici slovenskej dramatický krúžok. Už sedem rokov sa nám celkom slušne darí s deťmi - stredoškolákmi. Dokonca, už dva albumy s vlastnými skladbami sme vydali, aj by ste o tom mali vedieť, lebo sme vám ich riadne prihlásili, a sme teda autormi, ktorých záujmy vraj hájite.

Žiaľ, situácia na Slovensku nám nedovoľuje, aby sme sa tým živili. Dokonca, na tom ani len trochu nezarábame. Hráme poväčšine zadarmo. Na všetko musíme hľadať sponzorov. Aj na tie CD-čka, čo sme vydali. Veď aj na vaše poplatky.

Preto sme vo februári robili ten ples. Chceli sme deťom vyzbierať - cez tombolu, pár eur. Na plese nám deti zahrali vlastné skladby a ešte Na kráľovej holi... Aj na tlačive vám to priznávame. Konzumné bolo konzumné, a teda ostalo reštaurácii, nezdá sa mi správne z toho počítať vaše poplatky. Áno, priznali sme akciu až po akcii, naša vina, nevedeli sme, že sa máme prihlásiť vopred, aj keď si hráme len naše veci.

Vyrúbili ste nám sumu 975 €. Na celom plese sme vyzbierali, a aj deťom odovzdali, niečo okolo 300 €. Kúpili za to kostýmy do ďalšieho predstavenia. Máme len tie. Jednoducho nemáme na to, aby sme vám zaplatili.
Píšete, že na nás pošlete exekúciu. A čo nám vezme? Tie kostýmy? Alebo nám exekútor vezme chuť spievať? Chuť niečo robiť pre mládež, pre hudbu? Neviem, obávam sa, že ani to už nemáme.

Želám Vám pekný deň pán Repčík. A len dúfam, že Vášmu dieťaťu raz vedúci krúžku nebude musieť povedať to, čo ja musím oznámiť našim deťom z Dramaťáku.

Končíme mládež, nemáme na poplatky SOZE, ďakujeme, že ste prišli..."


(blog bol publikovaný 15. 10. 2012, má aj svoje rozuzlenie v nasledujúcom blogu)

Dramatický krúžok pokračoval v činnosti a v roku 2014 úspešne odpremiéroval muzikál Snehulienka a zopár trpaslíkov. www.dramatak.sk 

 

Skryť Zatvoriť reklamu