Slováci v Rusku. Druhá časť: Metro

Písmo: A- | A+

Metro, to je mesto pod zemou, ktoré denne „navštívi“ približne 9 000 000 ľudí. Dĺžka všetkých trás je 270 km. Pracuje v ňom 50 000 ľudí. Do metra v Moskve chodia na prehliadky turisti. Staré stanice môžu naozaj konkurovať múzeám. Stalin sa snažil čo najviac ich vyzdobiť. Svojim spôsobom mali plniť úlohu výkladnej skrine sovietskeho komunizmu, najmä jeho budúcnosti.


Obrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguStanica pod Kremľom je lemovaná množstvom bronzových sôch. Predstavujú nebojácnych komunistických revolucionárov. Preto i námestie nesie názov: Námestie revolúcie.

Obrázok bloguAle nie všetci to berú až tak vážne.

Obrázok bloguPodľa pravidiel je v ruskom metre fotografovať zakázané. „Musíte mať povolenie“, vysvetlila nám veľmi rýchlo teta policajtka.

Obrázok bloguAle keď sa dozvedela, že moji priatelia sú cudzinci, tak nám nielen dovolila urobiť želané zábery, ale ochotne nám ukázala tiež miesta, odkiaľ je metro naozaj famózne. Nepozerajúc na veľké množstvo turistov v Moskve, ruská pohostinnosť vždy víťazí nad pravidlami.

Obrázok bloguJe tu aj stanica „Bratislavskaja“.
Stanica „Sokol“ jej názov však nie je odvodený od priezviska :-)

Obrázok bloguDo metra sme sa vybrali v noci, pretože cez deň je tam množstvo ľudí, ktorí vám nedovolia zastaviť sa. Ste jednoducho nútení ísť s davom.

Obrázok bloguObrázok bloguV moskovskom metre sa nemusíte obávať, že by ste stretli svojich známych, či susedov. Vzhľadom na miliónové počty cestujúcich je to viac ako nemožné.

Obrázok bloguPokračovanie na budúce.

Skryť Zatvoriť reklamu