Slováci v Rusku. Druhá časť: Metro

Písmo: A- | A+

Metro, to je mesto pod zemou, ktoré denne „navštívi“ približne 9 000 000 ľudí. Dĺžka všetkých trás je 270 km. Pracuje v ňom 50 000 ľudí. Do metra v Moskve chodia na prehliadky turisti. Staré stanice môžu naozaj konkurovať múzeám. Stalin sa snažil čo najviac ich vyzdobiť. Svojim spôsobom mali plniť úlohu výkladnej skrine sovietskeho komunizmu, najmä jeho budúcnosti.002.jpeg

003.jpeg

004.jpeg

005.jpeg

006.jpeg

Stanica pod Kremľom je lemovaná množstvom bronzových sôch. Predstavujú nebojácnych komunistických revolucionárov. Preto i námestie nesie názov: Námestie revolúcie.

007.JPG

Ale nie všetci to berú až tak vážne.

008.JPG

Podľa pravidiel je v ruskom metre fotografovať zakázané. „Musíte mať povolenie“, vysvetlila nám veľmi rýchlo teta policajtka.

009.JPG

Ale keď sa dozvedela, že moji priatelia sú cudzinci, tak nám nielen dovolila urobiť želané zábery, ale ochotne nám ukázala tiež miesta, odkiaľ je metro naozaj famózne. Nepozerajúc na veľké množstvo turistov v Moskve, ruská pohostinnosť vždy víťazí nad pravidlami.

010.JPG

Je tu aj stanica „Bratislavskaja“.
Stanica „Sokol“ jej názov však nie je odvodený od priezviska :-)

011.JPG

Do metra sme sa vybrali v noci, pretože cez deň je tam množstvo ľudí, ktorí vám nedovolia zastaviť sa. Ste jednoducho nútení ísť s davom.

012.JPG

013.JPG

V moskovskom metre sa nemusíte obávať, že by ste stretli svojich známych, či susedov. Vzhľadom na miliónové počty cestujúcich je to viac ako nemožné.

014.JPG

Pokračovanie na budúce.
Skryť Zatvoriť reklamu