Návrat do Ruska. Oči zabudli ako vyzerá rodná krajina.

Písmo: A- | A+

Po dlhom čase strávenom na Slovensku som sa vracal domov. Tešil som sa, ale bol som prekvapený, keď som nespoznal svoje rodné mesto.

Išiel som taxíkom od železničnej stanice a cítil sa ako turista, ako cudzinec. Mesto a celé Rusko sa nezmenili. Zmenil som sa ja sám. V takýchto momentoch viditeľne cítiť rozdiel medzi bývaním na Slovensku a Rusku, rozdiel medzi oboma krajinami. Počas minulých rokov som veľakrát čítal hlúposti o mojej rodnej krajine v európskej tlači. Približne taký istý počet článkov, hlúpych a nereálnych príspevkov bolo aj v Rusku napísaných o zahraničných susedoch. Ale nič nemôže zmeniť moje osobné emócie od návratu Domov. Reálny život nie je v médiach, ale vedľa nás.

Po veľmi ťažkej noci bez spánku som sa rozhodol odfotografovať tie moje emócie. Fotoaparát som mal v ruke vždy a všade počas niekoľkých dní po návrate… Chcem sa s vami podeliť o najlepšie momenty.

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg


I keď sú všetky fotografie čierno-biele (mal som takú náladu), prosím, pozrite sa dookola! Nás totiž obklopuje farebný a svetlý reálny svet.

18.jpg

19.jpg
Skryť Zatvoriť reklamu