Obedovať? Whiskas!

Písmo: A- | A+

Nič ma tak nerozčuľuje ako špeciálne krmivo pre mačky a psov. Pedigree a Whiskas sú protikladmi zdravého myslenia.

Myslím si, že domáce zvieratá musia žrať zvyšky zo stola (papagájovi a činčile stačí nasypať krúpy). Keď sa pes narodí, on určite nevie, že potrebuje vyvážené krmivo s vitamínmi. Kocúry tisícročia žrali myši a nič im z toho nebolo, a vôbec nerozmýšľali či potrebujú granule plnené paštétou.

Jahňacina + zelenina pre mačičku? Divá kačka v zeleninovej omáčke pre psíčka? Je mi zle, keď vidím taký asortiment. Je jasné, že keď je prázdna chladnička, tak treba aspoň naliať mačke mlieko, alebo otvoriť konzervu. Ale vyberať jej jedlo, akoby ona prišla do reštaurácie to asi nikdy nepochopím. „Konzervy pre psov – grilované kurča“ – nie je to vrchol cynizmu výrobcov a kreténstva kupujúcich?

Áno. Ja som nikdy v živote nepoznal podľa mien všetkých svojích susedov. Vzrastal som v megapolise. Ja akože musím byť tolerantný ku rozličným kulturnym prejavom. Ja akože musím rešpektovať práva sexuálnych menšín a žiť podľa socialistických pravidiel. Ale keď vidím v Moskve obchod s nádpisom „móda a štýl pre psov“, najradšej by som ho dal zbúrať.

style.jpg
Skryť Zatvoriť reklamu