Západ hynie: prestante dávať peniaze na hunanitárne programy

Písmo: A- | A+

Tretí faktor, ktorý som spomínal už v predchádzajúcich článkoch, je ten, že islamské extrémistické hnutia využívali ako riešenie svojich otázok medzi veľmocami, napr. ako CIA financovala Bin Ládina. Je menej známa skutočnosť, že svojho času práve izraelská rozviedka Mossad umožnila vznik organizácie ako „Skupina mučeníkov Al-Aqsa“.

Myšlienka Massad bola taká: máme Yassera Arafata, ktorý bol v tej dobe skutočným komunistom, a k Islamu mal veľmi vzdialený vzťah – tak skúsime postaviť oproti nemu niečo islamské, veď Islam komunistov nemá rád. Postavili.

1.jpg

Ale to je veľmi známa a lacná historka. Mňa zas trápi jedna otázka: mnohí kritizujú nevychovaných moslimov za to, že posledné desaťročia (nie všetci) veľmi nemajú radi Západ a prejavili to najmä tým, že nabúrali do dvojičiek. Ale pozrite sa na seba, na vzdelaných. Prosím, povedzte mi, či aspoň jeden človek v spoločenskej sfére na Západe vyslovil nahlas myšlienku likvidácie tých humanitárnych programov, ktoré tú všetkú nenávisť plodia? Vy nakoniec prestanete kŕmiť Organizáciu oslobodenia Palestíny, jej nástupcov a protiklady Hamas a Fatah, ktoré teraz vládnu v Gaze, vy ich prestanete podporovať? Oni dostávajú miliardy dolárov pomoci. A čo s tým robia?

2.jpg

To, čo má teraz názov Palestína, je veľmi zaujímavé zoskupenie. Nie je to štát a vôbec sa nechce byť štátom, pretože je pritom potrebné brať zodpovednosť za svojich občanov. Je to zoskupenie, ktoré rozdeľuje medzi vrchnosť a svojich obyvateľov peniaze zo Západu, Saudskej Arábie a Iránu. Neviem, či viete, ale na rozdiel od mnohých západných krajín, je v Palestíne stomatologická starostlivosť zdarma.

3.jpg

Nepamätáte na nádhernú situáciu, kedy chudobné obyvateľstvo Palestíny pretrhlo blokádu a začalo utekať do Egypta? Vtedy som sledoval televíziu a veľmi mi udrelo do očí, že tá chudobná, nešťastná, utláčaná palestínska mládež si konečne pre seba kúpila motorky v Egypte. Tak prepáčte, ale keď chudobné obyvateľstvo pretrhlo blokádu, malo by začať vykradať, a v tomto prípade začalo kupovať motorky a autá. Sú to naozaj chudobní ľudia!

4.jpg

Odkiaľ majú peniaze? Najmä zo Západu, v prvom rade od rôznych humanitárnych programov. Už to konečne prestane niekto podporovať! Aspoň niekto, kto sa považuje za zodpovedného politika, začne na Západe diskusiu o tom, že netreba simulovať pre ľudí situáciu, pri ktorej nič nerobia, pri ktorej nemajú žiadne stimuly, okrem toho ako zadarmo dostať peniaze a najmä tým, že vyhodia do vzduchu seba alebo svojho syna.

5.jpg
Skryť Zatvoriť reklamu