Odstupné pre volených zástupcov?

Už som dlho nič nepísal (kombinácia sťahovania a koncoročnej hektiky v práci), ale článok Daniela Miklošoviča ma donútil vliezť do redakčného rozhrania blogu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Podľa slovenských zákonov majú poslanci v prípade svojho nezvolenia na ďalšie obdobie nárok na odstupné vo výške piatich svojich platov. Z médií mám pocit, že podobne sú na tom aj ďalší naši volení zástupcovia, či už starostovia, členovia obecných, mestských a krajských zastupiteľstiev a podobne. Nuž je toto možné?

Pokiaľ máte ako normálny zamestnanec pracovnú zmluvu na dobu určitú, máte po ukončení dohodnutej doby nárok akurát tak na veľké ... ehm, nemáte žiadny nárok, tobôž nie na nejaké odstupné. Pre poslancov (a spol.) sme my sme ich zamestnávatelia, my sa im skladáme na ich platy a ďalšie "zamestnanecké výhody". A my sme s nimi vo voľbách uzavreli zmluvu na dobu určitú - na dobu volebného obdobia. Tak aké odstupné?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Načim zobrať vidly...

Jozef Chocholáček

Jozef Chocholáček

Bloger 
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Priemerný IT maniak líšiaci sa od šedého davu ostatných IT maniakov snáď len čiernym pásom v Karate. Zoznam autorových rubrík:  Informačné technológieKarateSlovák v ČRPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

INEKO

INEKO

117 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

135 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu